Najbolj vplivajo na videz kuhinje barve, materiali ter oblika vrat in predalov na omaricah kuhinjskega niza. Z novo svežo barvo ali steklenimi vložki na vratih omaric, kakšno dodatno polico ali obešalno palico iz nerjavečega jekla in novimi prijemali je mogoče staro kuhinjo popolnoma spremeniti.
Ker se širine vrat na omaricah pri posameznih proizvajalcih razlikujejo, vas bo zamenjava najmanj stala, če vam bo »fasado« za svojo kuhinjo uspelo dobiti kar pri proizvajalcu stare kuhinje. Sicer bo vratca treba naročiti pri obrtniku, ki bo lahko upošteval vse vaše želje in vam bo obenem pomagal izkoristiti vsak prazen vogal, ki je bil do zdaj neizrabljen. Če ima vaša kuhinja prednje strani iz masivnega lesa, jih ni treba zamenjati, temveč le obrusiti in prelakirati z novo barvo.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Če menjate vrata, lahko posodobite tudi organizacijo dela v svoji kuhinji in si tako olajšate delo. Mogoče lahko premaknete pečico iz spodnje omarice v visoko omaro, da se vam pri peki ne bo treba ves čas sklanjati. Predale lahko opremite tudi s posebnimi vložki, v katerih bo imel vsak pripomoček svoj prostor.
Zamenjava delovne površine
Leta se stari kuhinji po navadi najbolj vidijo po poškodovani delovni površini, zato z novo delovno površino dosežemo zelo opazen pomlajevalni učinek za sorazmerno malo denarja. Za novo delovno površino morate izbrati kakovosten in trpežen material, drago delovno površino iz granita pa se vam izplača nabaviti le, če je stara kuhinja res kakovostna in je njena konstrukcija kot nova. Delovna površina iz laminata ni draga, je dokaj odporna, a zelo vroči predmeti bodo na njej pustili neizbrisne sledi. Nekoliko dražje so delovne površine iz masivnega lesa, ki dajejo prostoru domačnost in toplino, potrebujejo pa redno nego z negovalnim oljem na dve leti. Če se poškodujejo, jih je treba le na novo obrusiti in naoljiti.