Raketa je v torek popoldne v vesolje ponesla kapsulo Zmaj (Dragon). Tovorno plovilo, na katerem je okoli 1800 kilogramov hrane in opreme za mednarodno vesoljsko postajo (ISS), bo svoj cilj doseglo v petek, raketa pa se je v torek vrnila proti pristajalni ploščadi.
Musk si prizadeva preoblikovati vesoljsko industrijo z uporabo tehnologije, ki bi raketam omogočala, da se nedotaknjene vrnejo na Zemljo, kar bi omogočilo ponovno uporabo raket po vzoru potniških letal.
Kot je tvitnil prvi mož podjetja SpaceX Elon Musk, je raketa pristala preveč "na trdo", da bi preživela. Kasneje je sporočil, da je očitno "dobro pristala, a se je prevrnila zaradi prevelike hitrosti".
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
SpaceX je z raketo prvič poskusil pristati na ploščadi januarja, a se je končalo z eksplozijo, saj je raketa treščila ob ploščad. Februarja pa so poskus preprečile razburkane vode.
Uspešen pristanek Falcona 9 bi pomenil začetek novega obdobja večkratne rabe raket. Pri SpaceX želijo s ponovno uporabo raket zmanjšati stroške pri vesoljskih poletih.
Posamezna izstrelitev rakete zdaj stane več milijonov dolarjev. Največji strošek predstavlja dejstvo, da rakete po izstrelitvi razpadejo na več kosov in padejo v ocean, kjer postanejo odpadek in onesnažujejo okolje.