Pri tem so v obvestilu uporabljeni grafični in besedni znaki slovenske policije, ki uporabnika zavajajo, da je obvestilo dobil od slovenske policije.
Slovenska policija sporoča, da tovrstnih obvestil nikakor ne pošilja, temveč gre za v svetu že znano in dokaj razširjeno virusno okužbo. Uporabnik svoj računalnik običajno okuži s pregledovanjem okuženih spletnih strani, predvsem tistih z neprimerno vsebino (npr. ogledovanjem fotografij in video posnetkov na različnih pornografskih spletnih straneh). Z virusom okužen računalnik nato uporabniku prikaže sporočilo o blokiranju računalnika, tako da je dejansko onemogočeno nadaljnje delo z računalnikom.
Iz same vsebine, ki kroži v slovenskem jeziku, je razvidno, da gre za pomanjkljiv prevod, najverjetneje opravljen s samodejnim prevajalnikom. Prav tako so zavajajoče in napačne navedbe členov in kazni, ki naj bi izhajale iz slovenskega kazenskega zakonika, saj tovrstne dikcije v navedenih členih tega zakona ne obstajajo.
Slovenska policija zagotavlja, da ne pošilja takšnih obvestil in uporabnikom svetuje:
- da takim obvestilom ne nasedajo in ne plačujejo nikakršnih zneskov,
- uporabo licenčne programske opreme in protivirusnih programov,
- redno posodabljanje nameščene programske opreme,
- zamenjavo in varovanje uporabniških imen in gesel za dostop do različnih internetnih storitev (npr. e-pošta, družbena omrežja, e-bančništvo ipd.),
- pozornost pri obvestilih v slovenskem jeziku, saj gre pogosto za napačne prevode s pomočjo aplikacij za samodejno prevajanje.