Takoj so bili za
Acosta je svojo zamisel predstavil soustanovitelju in kitaristu skupine Black Sabbath Tonyju Iommiju, ta jo je odobril skupaj s prvotnim pevcem skupine Ozzyjem Osbournom. »Zamisel me je navdušila. Pomislil sem, kako bodo to naredili,« je povedal 75-letni Iommi. Dodal je: »Nisem si mogel predstavljati, kako bi lahko naredili balet za Black Sabbath. Potem sem pomislil, da bodo morda uporabili mehkejše skladbe. Ampak ne, izbrali so pesmi Black Sabbath, War Pigs, Iron Man.«
Celovečerni balet v treh dejanjih bo septembra premiero doživel v Birminghamu, domačem mestu skupine, sledila bo turneja. Vaje so se že začele.
To ni dokumentarec
Libretist Richard Thomas je povedal, da balet prinaša zgodbo štirih mladeničev, ki so iz tovarniških hal prehodili pot do ene najuspešnejših skupin v zgodovini rocka. Poudaril je, da ni zastavljen kot dokumentarec z glasbo in plesom.
Legendarno skupino so prvotno sestavljali Osbourne, Iommi, basist Geezer Butler in bobnar Bill Ward. V zgodnjih 70. letih minulega stoletja so s svojimi temačnimi in glasnimi kitarskimi zvoki v kombinaciji z zanimanjem za okultizem pomembno prispevali k nastanku heavy metala.
Za balet so uporabili tudi arhivske intervjuje in nekatere znane zgodbe iz zgodovine skupine Black Sabbath, denimo o tem, kako je Iommi zadnji dan dela v tovarni pločevine v delovni nesreči izgubil konici dveh prstov.
Navdih so iskali tam, kjer ga ni še nihče
39-letni Acosta je pojasnil, da je glasbo skupine Black Sabbath spoznal pozno, saj je odraščal na Kubi. »Odraščal sem v 80. letih minulega stoletja in želel sem biti kot Michael Jackson. O skupini Black Sabbath nisem vedel ničesar,« je dejal in dodal, da je skupino odkril prek prijatelja šele konec 90. let minulega stoletja.
Skladatelj Chris Austin je povedal, da je bilo težko začeti, saj je katalog skupine Black Sabbath izjemno obsežen. A potem ko so ga zožili, je bilo enostavno najti navdih v »čudoviti nepravilnosti« in »ogromnih spremembah tempa« glasbe ter Osbournovem zgodnjem »stratosferičnem« vokalu.