Ideje ljudi, kaj je zabavno in kaj ni, so različne. Družabna omrežja so tako polna različnih potegavščin (t.i. "pranks"), ki jih posnamejo uporabniki misleč, da so zabavne, pa v resnici niso.
20-letni Timothy Wilks iz ameriškega Nashvillea je dobil idejo, da bi s prijateljem uprozorila lažni rop, ga posnela in objavila na YouTubeu ter tako zabavala množice.
Oborožila sta se z velikimi noži ter "napadla" skupino ljudi blizu trampolinskega parka. Nista pa računala na to, da bodo njune "tarče" stvar vzele precej bolj resno. Eden od napadenih je namreč s seboj imel pištolo in je Timothyja, misleč, da gre za pravi rop, ustrelil. Timothy je umrl.
Potegavščine z lažnimi ropi so na spletnih platformah z videoposnetki uporabnikov relativno pogoste. YouTube pa od leta 2017 prepoveduje objavljanje posnetkov, ki prikazujejo ekstremna tveganja za varnost ali življenje ljudi, pa tudi potegavščine, ki imajo za posledico, da se žrtve bojijo za svojo fizično varnost ali predstavljajo velik čustveni pretres za otroke in mladostnike.
YouTube je to pravilo sprejel potem, ko je takrat 19-letna vlogerka objavila video, v katerem je ustrelila in ubila svojega partnerja, misleč da ga bo debela knjiga obvarovala pred nabojem.