Suh zrak v pisarni - pogosto v povezavi z delom za računalnikom - zelo obremenjuje oči. Zaščitni solzni film ni več nedotaknjen. Občutek imamo, kot da imamo tujek v očeh. Oči so pekoče in rdeče. Pomagajo vlažilne kapljice, ki vsebujejo učinkovine iz semen tamarinde (dobite v lekarni). Kapljice tako stabilizirajo solzenje, oči pa niso več suhe.
Težave blažijo tudi obkladki iz smetlike: 50 g zelišča približno 15 minut kuhajte v 500 ml vode in prevretek nato precedite. Dva kosma vate potopite v ne prevroč čaj, položite ju na zaprte oči in pustite, vse dokler se popolnoma ne ohladita.
Draženje na kihanje in ščemenje v nosu sta jasna pokazatelja, da je sluznica preveč suha. Za vlažno sluznico poskrbijo nosno izpiranje s slano vodo, pršila na osnovi sezamovega olja ali pa posebna mazila z dekspantenolom (dobite v lekarni). Če je zrak v prostoru presuh, na grelna telesa ali poleg njih namestite posebne posodice z vodo, ki jo redno dolivajte.
V mrzlem letnem času pogosto popusti tudi občutek žeje. Posledica so suha usta. Slina je zelo pomemben dejavnik zdravja zob, zato nikar ne pozabite piti. Tvorjenje sline pospešimo tudi z žvečenjem žvečilnih gumijev ali z lizanjem bonbonov brez sladkorja. Za vlažnost v ustih poskrbita tudi sveže sadje in zelenjava.
Mraz in suh zrak slabo vplivata tudi na našo kožo. Težava se še bolj okrepi z vročim in predolgim prhanjem oziroma kopanjem. Namesto mila raje uporabljajte gel za prhanje za suho kožo ali pa posebno olje za prhanje. Za nego telesa so primerni posebni losjoni z ureo in vitamini in ceramidi. Urea (sečnina) veže vodo v koži, ta postane mehka in ne srbi.
Ob sončnih dneh, ko se temperature spustijo pod ničlo, potrebujemo še dodatno zaščito. Zrak je takrat še posebno suh. Predvsem občutljiva in že poškodovana koža (na primer pri nevrodermitisu) bo še posebej cenila negovalne izdelke na bazi šentjanževke.