Gre za tehniko lepotičenja in nege, ki ustvarja bleščeč, porcelanast učinek na koži, za katero se zdi, da je prozorna in čista kot steklo. Z upoštevanjem sedmih trikov si stekleno kožo lahko pričarate tudi vi.
Kaj je?
Z besedno zvezo steklena koža lepotni strokovnjaki opisujejo kristalno čisto, prosojno, rosno kožo brez povečanih por, ki je nadvse zaželena pri Korejkah. Pri stekleni koži ni toliko poudarka na ličilih, pač pa na gladki, brezhibni polti, ki odbija svetlobo, kot bi bila iz stekla. Korejke jo dosegajo tako, da z versko fanatičnostjo sledijo posebni strategiji in učinkovitemu negovalnemu režimu, ki vključuje več plasti izdelkov lahke formule, obogatene z vitamini in naravnimi izvlečki.
Steklena koža je tudi znak mladosti, kar pa ni lahko doseči čez noč, sploh če je človek že v bolj zrelih letih. In tudi zato so nekateri pripravljeni zanjo garati – potreben je dolgotrajen proces nege, večtedenska predanost, da se na koncu pokažejo rezultati, ki niso vidni samo na površini obraza, temveč segajo tudi v globino kože, ki postane skoraj prosojna.
7 korakov do cilja
1. korak: Dvojno čiščenje
Za stekleno kožo ni dovolj enojno čiščenje, pač pa je potrebno dvojno. Najprej je treba obraz umiti z izdelkom na oljni osnovi, ki odstrani vse ostanke ličil, a ob tem ne načne zaščitnega kožnega filma. V drugi fazi čiščenja pa uporabite hranljivo kremno čistilo s koncentriranimi rastlinskimi sestavinami, kot so baobab, hibiskus, afriška kigelija ter maščobne kisline omega-3, -6 in -9, zaradi katerih polt zasije.
2. korak: Piling
Izjemne gladke kože ni mogoče doseči brez pilinga. Z luščilnim sredstvom odstranite odmrle kožne celice in razkrijete svetlejšo, žarečo, rožnato polt. Najboljši je piling na osnovi alfa in beta hidroksi kislin ter s formulo, primerno za vsakdanjo uporabo tudi za občutljiv tip kože.
3. korak: Serum
Naslednji ključ do steklene kože je hranjenje celic. To storite z lahkimi serumi, ki v kožo zaklenejo hialuronsko kislino in vitamine za večji sijaj, prožnost, čvrstost ter pospešijo proces obnove kožnih celic. Seruma ne vtirajte, temveč ga samo vtapkajte s konicami prstov.
4. korak: »Sheet« maska
Še eden od korakov k stekleni koži je uporaba tako imenovane »sheet« maske. To je maska iz vlaken, ki je prepojena z različnimi aktivnimi snovmi (vitamini, encimi, izvlečki rastlin) in se jo kot kos tkanine položi na obraz za 15–30 minut. Maska globinsko vlaži in okrepi koži naravne obrambne sposobnosti. Ko jo odstranite, ostanke seruma vmasirajte v kožo.
5. korak: Vlažilna nega
Kraljica vseh korakov k stekleni koži je vlaga. Uporabite vlažilno kremo na vodni osnovi in z dodano hialuronsko kislino ter jo dvakrat dnevno vrtite v kožo. Dodatno uporabljajte tudi vlažilno meglico za obraz, sploh v mrzlem delu leta, ko je zrak bolj suh.
6. korak: Bleščilni gel
Da bo koža dejansko videti kot ogledalo, od katerega se odbija svetloba, potrebujete tudi sijaj. Korejke si v ta namen pomagajo z bleščilom v gelu, ki ga nanesejo na lica, veke, konico nosu, kupidovo linijo (predel med zgornjo ustnico in nosom) in orbitalno kost (oziroma največ na tri naštete predele hkrati), da ustvarijo odboj. Nikar pa bleščilnega gela ne nanašajte vsepovsod po obrazu, saj najlepši sijaj dobite s kontrastom med matiranimi in bleščečimi predeli.
7. korak: Kanček barve
Steklena koža je videti naravno, celo dokaj monotono. Za živahnejši videz zato ne pozabite dodati še kančka barve. Svetujemo rdečilo za lica ali šminko na ustnicah, saj se tako izognete turobnemu učinku. Seveda naj ne manjka niti maskara na vekah.