Morda je razlika le v tem, da pelargonije prezimuje veliko manj ljubiteljev cvetja kakor nekoč, saj je vse več takšnih, ki rastline kupijo vsako leto znova.
Kljub bogati ponudbi drugega balkonskega cvetja si mešane zasaditve le počasi utirajo pot na domače balkone. Izjema so tisti lastniki, ki zasaditve svojih cvetličnih korit prepustijo bližnji vrtnariji, kjer poskrbijo za pestrejše in barvitejše kombinacije rastlin. Drugi ostajajo raje pri preverjeni kombinaciji dveh, morda največ treh rastlin, ki pa običajno zaradi nepoznavanja njihove rasti (višina, širina) sredi pletja postanejo neobvladljive in na pogled dokaj neurejene. Pa niso krivi samo oni.
V želji po prodaji sadik trgovci rastlino dostikrat predstavijo z drugačnimi lastnostmi, kakor so zanjo značilne, potem so tu še različne rastne razmere, od katerih je odvisna razrast posamezne rastline, torej prst, oziroma substrat, v katerem raste, vreme, izpostavljenost in lega balkona in ne nazadnje naša skrb za mali vrtiček visoko nad tlemi.
Morda prav tu tiči vzrok za še vedno priljubljene petunije in pelargonije, saj te spremljajo ljubitelje cvetja že več generacij, zato ti dobro poznajo njihove zahteve in male skrivnosti vzgoje, ki se pri posamezni hiši prenašajo iz roda v rod.
Je pa zanimivo, da so še vedno najbolj priljubljene rdeče cvetoče pelargonije, ne glede na vrsto ali sorto. Sledijo takšne z močno rožnato obarvanim cvetjem, najmanj pa je belo cvetočih in takšnih s pisanimi listi. Kakorkoli že, pred nami je nova sezona balkonskega cvetja, zato vam tokrat v premislek in morda tudi izvedbo ponujamo nekaj privlačnih cvetnih kombinacij, ki vas zagotovo ne bodo pustile hladnih.