Losangeleški kolektiv Body Count je leta 1990 ustanovil raper Ice T. Glasbeno sceno so dodobra pretresli leta 1992 s prvim albumom, na katerem je za marsikoga sporna pesem Copkiller, ki opeva maščevanje policajem na najbolj krut način. Zelo uspešen je bil tudi njihov drugi album Born Dead. V času rasnih nemirov so Body Count peli o zatiranju, nemožnosti razvoja manjšin ter o smrti najbližjih, prevarah in iluzijah.
Občinstvo bo nocoj v Križankah segrela predskupina Kreshesh Nepitash iz Trbovelj. Fantje stavijo na jezno glasbo s poudarkom na hitrih in agresivnih ritmih.
Body Count še danes ostajajo kult, saj nikoli niso dovolili, da bi jim kdo diktiral, kaj naj počnejo in kako naj igrajo in o čem naj pojejo. Pridobili so si tako sledilce kot sovražnike, v vsakem slučaju pa so si na obeh straneh pridobili enormno spoštovanje, so sporočili organizatorji.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Letos so se Body Count, ki so do danes zamenjali večino članov - nekateri so preminili zaradi bolezni, drugi kot žrtve spopadov tolp, vrnili na glasbeno sceno z albumom Manslaughter. Pridružil se jim je kitarist Juan Garcia, ki ga ljubitelji metala poznajo kot člana zasedb Agent Steel ter Evil Dead.
Album Manslaughter so nekateri kritiki zelo pohvalili. Craig Hogan je za portal All About The Rock zapisal, da je to po njegovem mnenju najboljši album, kar so ga Body Count izdali. Phil Freeman iz Alternative Press mu je namenil štiri od petih možnih zvezdic: "Manslaughter je divji, težek album, ki znova potrjuje, da so Ice-T in njegova družba neizpodbitni metalski bojevniki."