Največjo dnevno temperaturno razliko novembra doslej so vremenoslovci izmerili 3. novembra 1982 v Babnem polju. Znašala je 27,5 stopinje Celzija. Babno polje je znano po tem, da ima velike razlike med jutrom in dnevom, kadar je lepo vreme. Običajno so ob lepem vremenu take razlike od 15 do 20 stopinj Celzija, zelo redko pa nad 25 stopinj, je pojasnil Vertačnik.
November v tem pogledu sicer ni najbolj izstopajoč mesec, večje temperaturne razlike so pozimi, kadar je sneg. Posebej sta po tem znana februar in marec. Kadar je sneg, je temperaturna razlika lahko še večja, po Vertačnikovih besedah so tako zabeležili tudi že več kot 30 stopinj razlike.
Rekordna razlika, kar 33,2 stopinje, je bila tako izmerjena 10. februarja 2005 na Babnem polju. Takrat je bila najnižja temperatura -29 stopinj Celzija, najvišja pa 4,2 stopinje Celzija.
Običajno je po nižinah najmanjša temperaturna razlika v pozni jeseni in zgodnji zimi, ker je pogosto oblačno ali megleno in ni velikih razlik. Ko je ves dan jasno, pa se ponoči močno ohladi, čez dan pa zelo segreje, zato so lahko razlike zelo velike, je pojasnil Vertačnik.
V Ljubljani je decembra povprečna dnevna razlika med najvišjo in najnižjo temperaturo posameznega dne 5 stopinj, novembra in januarja pa 6 stopinj. Največja razlika pa je julija, ko ta znaša 12 stopinj. Poleti je razlika največja; dovolj je namreč že ena ura sonca na dan, pa se močno segreje, medtem ko pozimi ena ura sonca, ki je zelo nizko, ne vpliva bistveno, je dodal.