Biden bo zakon na mizo dobil predvidoma še danes, kot je napovedal sam, pa s podpisom ne bo odlašal. Dogajanje na drugi strani luže je nepresenetljivo veliko razburjenja povzročilo v Rusiji. V Kremlju so z odzivi sicer razmeroma skopi, a je toliko več vrveža in jeze med podporniki invazije na Ukrajino.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Prva pošiljka pomoči, ki jo bodo ZDA Ukrajincem namenile na podlagi tega zakona, je po navedbah neimenovanih uradnikov v ameriški vojski že v pripravi. Vredna naj bi bila kar milijardo ameriških dolarjev, po nekaterih informacijah pa bi lahko vključevala tudi ameriške rakete dolgega dosega atacms. »V sporazumu za dostavo raket atacms Ukrajini so bile dorečene vse podrobnosti,« je denimo v noči na torek naznanil ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, ki se je ob tem zahvalil Bidnu, ameriškemu kongresu in ZDA. Da bo pošiljka vključevala tudi te rakete, je v nedeljo za ameriško radiotelevizijo CBS dejal predsednik senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti Mark Warner. Ukrajina je sicer rakete atacms v preteklosti že prejela, a je šlo prej za različico srednjega dosega, tokrat pa je govora o različici dolgega dosega. V kolikor so se ZDA dokončno odločile za ta korak, bodo oči znova uprte v Nemčijo, ki je doslej zavračala možnost dostave svojih raket dolgega dosega taurus, a se utegne podobno kot v primeru vprašanja dostave tankov še enkrat omehčati.
Tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov je danes na vprašanje, kaj bi to, da Ukrajina prejme rakete dolgega dosega, pomenilo za Rusijo, dejal, da bodo pač morali v Ukrajini razširiti tako imenovano »varovalno območje.«