Lordska zbornica je upala, da bodo poslanci upoštevali njihov amandma, da sodbo o tem, ali je Ruanda varna država, prepustijo neodvisnim strokovnjakom, a so bili pri tem neuspešni. Je pa vladajoča torijska večina obljubila, da se določila tega zakona ne bodo nanašala na Afganistance, ki so sodelovali z britansko vojsko.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Zakon, ki mu oporekajo človekoljubne organizacije in številni strokovnjaki na področju azilnega prava, opredeljuje Ruando kot varno državo. Britanski premier je v ponedeljek še pred koncem parlamentarnih razprav napovedal, da bo Združeno kraljestvo čez deset do dvanajst tednov začelo premeščati prosilce za azil v Ruando.
Kot navaja britanski BBC, je mogoče, da bodo premestitve trajno ali začasno blokirala sodišča. Predlagano zakonodajo glede premeščanja prosilcev za azil iz Združenega kraljestva v Ruando sta v preteklosti že zavrnili britansko vrhovno sodišče in Evropsko sodišče za človekove pravice. Konservativna vlada, ki jo letos čakajo volitve, kot enega glavnih ciljev izpostavlja omejevanje prihodov migrantov na Otok.