Zdaj je javno o nesreči spregovorila tudi Shahzadeva žena Christine, ki je razkrila, kako sta njen mož in sin preživela svoje zadnje trenutke.
Težave še pred potopom
Vse se je začelo pred tremi meseci, ko je iz ZDA v London priletel Stockton Rush, izvršni direktor podjetja OceanGate. Družino Dawood je namreč želel prepričati, da se udeležijo potopa do razbitine Titanika. Kot je pojasnila Christine o tehnični zmogljivosti podmornice niso izvedeli veliko in dejala: »Tudi ko sedimo v letalu ne vemo natančno, kako motor deluje.«
Družina se je že na samem začetku potovanja soočala z nekaj težavami, saj je bil njihov prvi let v Kanado odpovedan. Tudi naslednji let je imel nekaj urno zamudo, bali pa so se, da jim do Titana morda sploh ne bo uspelo priti. "Pomislili smo, kaj če odpovejo tudi ta let? V retrospektivi si seveda želim, da bi se to zgodilo", je dejala Christine.
Potop
Tistim, ki so se pripravljali na potop, so pristojni najprej naročili, naj oblečejo debele nogavice in kapo, saj je v podmornici izjemno hladno, ter da naj pred potopom ne pijejo kave. Na krovu namreč ni bilo stranišča, le steklenica zakrita z manjšo zaveso. Pred potopom so si na telefone naložili tudi nekaj glasbe, ki so jo v podmornici predvajali na zvočniku, Rush pa naj bi prepovedal country glasbo.
Titan se je podal na potop proti razbitinam 18. junija ob 8. uri zjutraj. Po eni uri in 45 minutah potopa, ob 9.45 uri, so s podmornico izgubili stik. Zdaj je znano, da je ameriška mornarica zabeležila zvok eksplozije Titana. Pet dni kasneje so na morskem dnu našli ostanke podmornice, od Titanika so bili oddaljeni 500 metrov.
Zadnji trenutki
Christine je razkrila tudi, kako naj bi njen mož in sin preživela zadnje trenutke na Titanu. V popolni temi naj bi namreč poslušala svojo najljubšo glasbo, skozi majhno okence plovila pa sta opazovala bioluminescentna bitja v globini. "Ko sem slišala za pok, sem takoj vedela, da sta mrtva," je dejala Christine. Zdaj njen zadnji spomin na sina in moža ohranja fotografija, ki je bila posneta tik pred potopom.