Na tisoče žensk je sodelovalo na shodih v Pakistanu, kljub prizadevanjem oblasti, da bi jih preprečile. Rabail Ahtar, učiteljica, ki je bila v Lahoreju ena od 2000 protestnikov, je dejala, da "zahteva varnost in zaščito, ki ženskam v tej državi in družbi nista zagotovljeni".
Velik del pakistanske družbe namreč deluje v skladu s strogim kodeksom "časti", ki sistematizira zatiranje žensk pri izbiri zakonskega partnerja, reproduktivnih pravicah in pravici do izobrazbe. Zaradi domnevnega kršenja tega kodeksa moški v Pakistanu vsako leto ubijejo na stotine žensk. V prestolnici Islamabad, kjer se je danes ob mednarodnem dnevu zbralo več sto ljudi, pa je demonstracije ustavila policija s palicami in bodečo žico.
Protestni shodi so potekali tudi na Tajskem in v Indoneziji, kjer se je nekaj deset žensk zbralo pred tamkajšnjim parlamentom in pozvalo poslance k sprejemu dolgo pričakovanega zakona za zaščito hišnih pomočnic. V prestolnicah po vsem svetu so potekali pohodi, shodi in demonstracije.
V Istanbulu se je kljub veliki policijski navzočnosti in prepovedi mestnih oblasti na območju trga Taksim v središču te turške metropole zbralo več tisoč protestnic. "Nismo tihe, ni nas strah, ne ubogamo," so skandirale in bile kritične tudi do turškega predsednika Recepa Tayyipa Erdogana zaradi nezadostnega ukrepanja po uničujočem potresu na jugovzhodu Turčije. Ob mednarodnem dnevu žensk so protesti potekali v skupno 15 turških mestih, poroča AFP.
V Evropi so se zvečer začeli v številnih državah, med drugim v Franciji, kjer bodo protestniki v približno 150 mestih zahtevali "enakost pri delu in v življenju". Izrazili bodo tudi nasprotovanje zelo nepriljubljeni pokojninski reformi, ki je po mnenju kritikov nepravična do žensk.
V Španiji se je v prestolnici Madrid zbralo več tisoč žensk, ki so vzklikale "moje telo, moje življenje" ter "ulica in noč sta tudi naša". Skoraj vse so nosile vijolična oblačila, barvo feminističnega gibanja. V Barceloni se je več tisoč študentk sprehodilo po središču mesta. Mnoge so bile prav tako oblečene v vijolično in nosile transparente z napisi: "Feminizem pomeni boj" in "Smo pogumne in želimo biti svobodne", poroča AFP.
Na Dunaju se je na demonstracijah ob svetovnem dnevu žensk po ocenah policije zbralo okoli 6.500 ljudi, ki so se zavzeli za pravice žensk po vsem svetu. Poleg zatiranih žensk v Iranu so bile v ospredju demonstracij vse ženske, lezbijke, interseksualne, nebinarne, trans in agender osebe, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
V Londonu je muzej Madame Tussauds ta dan obeležil z razkritjem nove voščene figure voditeljice sufražetk Emmeline Pankhurst, ki se je pred 120 leti borila za volilno pravico žensk.
Na Kubi, kjer so v začetku leta aretirali aktivistke, ki so želele dobiti dovoljenje za demonstracije, so feministične organizacije ljudi pozvale, naj se danes pridružijo "virtualnemu pohodu" na družbenih medijih, da bi povečali ozaveščenost o nasilju na podlagi spola in samomorih žensk.
Po poročanju AFP so se feministke danes mobilizirale zlasti zaradi pravice do splava, potem ko je ameriško vrhovno sodišče junija lani razveljavilo sodbo Roe proti Wadeu iz leta 1973, ki je ženskam v ZDA zagotavljala ustavno pravico do prekinitve nosečnosti. V Evropi pa je bila ta pravica nedavno ogrožena tudi na Madžarskem in Poljskem.