Kot je napovedal, se bo povprečna cena letalske karte v petih letih najverjetneje dvignila s 40 na 50 evrov.
Pri Ryanairu poskušajo vpliv naraščajočih cen goriv blažiti s sklepanjem terminskih pogodb za njihov nakup s fiksnimi cenami in nakupi poceni kerozina na zalogo, a kljub temu se posledicam povsem ne morejo izogniti, je izpostavil Gruber.
Po njegovi oceni v teh gospodarsko zaostrenih razmerah sicer še naprej ohranjajo prednost pred ostalimi tekmeci v panogi. "V času recesije bo več ljudi pozornih na ceno vozovnic," je prepričan Gruber.
Višje cene, pa tudi več potnikov
Kar zadeva zviševanja cen vozovnic, Ryanair v primerjavi z drugimi letalskimi družbami ni osamljen primer. Dvige cen vozovnic so že napovedali tudi v nemški letalski družbi Lufthansa.
Kot še poroča nemška tiskovna agencija dpa, trenutne napovedi kažejo, da se za irskega nizkocenovnega prevoznika zaključuje obdobje občutnih padcev števila potnikov, ki ga je prinesla pandemija covida-19. V poslovnem letu, ki traja od aprila 2022 do marca 2023, naj bi Ryanair v Evropi prepeljal 166 milijonov potnikov, kar je precej nad predpandemično ravnjo.
Gruber pričakuje, da bodo v naslednjem poslovnem letu zabeležili še višje število potnikov, in sicer prek 185 milijonov.