Požari so se razširili tako znotraj centra kot izven glavnega poslopja, kjer v nasadu oljk številni migranti spijo v šotorih. Velik del prebivalcev naj bi že zapustil območje, a gasilci še vedno izvajajo evakuacijo centra, kjer število nastanjenih za štirikrat presega nastanitvene kapacitete.
Glede na navedbe lokalnih gasilcev požar, ki ga še krepi močan veter, ni terjal smrtnih žrtev, je pa nekaj lažje poškodovanih, ki zaradi dima trpijo za dihalnimi težavami. Njen fotograf navaja, da so se številni prosilci za azil peš odpravili proti bližnjemu mestu Mitilena, a so jih na cesti ustavila policijska vozila.
Glede na navedbe lokalnih virov je v Morii zagorelo več kot 3000 šotorov, bivalnih kontejnerjev, upravna stavba in zdravstvena postaja. Požari so bili sproženi po uporu nekaterih prebivalcev centra, ki bi po okužbi z novim koronavirusom ali bližnjim stikom z okuženim morali v samoizolacijo.
Gasilci v svojem sporočilu navajajo, da so jim določene skupine migrantov ob prihodu preprečile vstop na območje ter da so morali poklicati na pomoč policijo, da bi lahko opravili svoje delo.
Minuli teden so v centru zabeležili prvi primer okužbe s koronavirusom, zaradi česar so oblasti zanj odredile 14-dnevno karanteno. Odtlej so po približno 2000 testih okužbo potrdili pri 35 ljudeh. Vse so zaradi potrebe po samoizolaciji prepeljali drugam.
Glede Morie že dlje časa vladajo napetosti - ob izjemno velikem številu nastanjenih tam vladajo tudi slabi higienski pogoji in nevladne organizacije so že večkrat pozvale grške oblasti, naj najbolj ranljive prebivalce premestijo na celino.
Zaradi epidemije novega koronavirusa so se razmere le še poslabšale, je za radiotelevizijo ERT dejal župan Mitilene Stratos Kitelis. V centru vse od sredine marca vladajo strogi ukrepi glede gibanja, ki jih niso nikoli omilili.