Japonski znanstvenik Hiromitsu Nakauči je po letih truda pridobil dovoljenje japonske vlade za zagon eksperimentalnih raziskav, v katerih bi ustvaril živalske zarodke, ki bi vsebovali tudi človeške celice in jih nato vsadil v živalske maternice. Nakauči bo začel z modifikacijo mišjih in podganjih zarodkov, njegov končni cilj pa je razvoj živali z organi, ki vsebujejo človeške celice. S tem želi priti do načina za pridobivanje nadomestnih organov, ki jih danes pacienti dobivajo od človeških darovalcev organov.
Raziskovanje človeško-živalskih hibridov je bilo do nedavnega na Japonskem prepovedano. A marca letos je japonsko ministrstvo za znanost objavilo nove smernice, ki dovoljujejo ustvarjanje živalsko-človeških hibridnih zarodkov, ki so lahko donošeni v nadomestnih živalskih maternicah. Tovrstne hibride sicer raziskujejo tudi v nekaterih drugih državah, a nikjer ni dovoljeno zarodkov dokončno razviti v maternicah.
Nakauči sicer pravi, da bo delal počasi in da še kar nekaj časa ne bo skušal zarodka razviti do konca. Na začetku bo eksperimentiral s hibridnimi mišjimi zarodki, ki jih bo splavil po 14 dneh, ko se organi v mišjem zarodku že razvijejo, a ta še ni dovolj razvit za skotitev. Kasneje ima namen pridobiti tudi dovoljenje za razvoj prašičjih hibridnih zarodkov.
Znanstvena skupnost je sicer skeptična do Nakaučijevih poskusov. Mnogi so prepričani, da razvoj človeških organov v živalskih vrstah, ki so od človeka evolucijsko oddaljene, ne more prinesti pozitivnih rezultatov, saj bodo celice živali že v začetni fazi izpodrinile človeške celice v zarodku. Ob tem obstaja tudi etični ugovor, da naj bi tovrstno eksperimetniranje spremenilo možgansko strukturo hibridnih živali in vplivalo na njihovo mišljenje. Nauakuči odgovarja, da bodo v eksperimentih pozorno spremljali spremembe možgan in terminirali vse hibride, pri katerih bi te spremembe opazili.