Chelsea Manning (30), znana predvsem kot Bradley Manning, ki je Wikileaksu posredoval 750.000 tisoč zaupnih dokumentov o vojnah v Iraku in Afganistanu ter depeš State Departmenta, bil obsojen na 35 let zapora in jih odsedel sedem, je na twitterju v svet poslala dve sporočili, ki sta njene sledilce navdali s skrbjo.
"Žal mi je – poskusila sem – žal mi je, da sem vas pustila na cedilu – nisem prilagojena za ta svet – skušala sem se prilagoditi, a sem vas pustila na cedilu – tega ne zmorem več – lahko prenesem, da me sovražijo neznanci, a ne, da me moji prijatelji – poskusila sem, žal mi je za moj neuspeh," je tvitnila, nato pa še fotografijo svojih stopal na okenski polici s pripisom "Žal mi je".
Obe objavi sta že izbrisani, pojavil pa se je nov zapis, ki pojasnjuje, da je Chelsea v stiku s prijatelji in da potrebuje "nekaj prostora".
Le zgodovinski podatki
Najprej je mislil dokumente predati časopisoma New York Times in Washington Post, ker si je ogledal film Vsi predsednikovi možje o aferi Watergate, je poročal STA. Časopisa nista mogla zagotoviti varne kodirane komunikacije, zato se je obrnil na Wikileaks.
Bradley si je ime v Chelsea Manning spremenil v času sojenja. Pozneje je odločno zanikala, da bi izdala kakšne državne skrivnosti, ampak da je šlo le za zgodovinske podatke o dogajanju v Iraku in Afganistanu.