To je velik obrat od trditev njegovega šefa Donalda Trumpa, ki je v času predsedniške kampanje lani Wikileaks javno hvalil, ker je objavljal nerodne informacije o njegovi demokratski protikandidatki Hillary Clinton.
Bela hiša sicer pojasnjuje, da je velika razlika med krajo in objavo informacij o politični osebnosti in objavo informacij, ki škodijo nacionalni varnosti ZDA. Wikileaks je februarja objavil več tisoč dokumentov o tem, kako Cia vdira v računalniške sisteme.
Pompeo je ustanovitelja Wikileaksa Juliana Assanga in nekdanjega sodelavca Agencije za nacionalno varnost (NSA) Edwarda Snowdna obtožil uničevanja zahodnih vrednot in samopoveličevanja. Oba naj bi delala to, kar delata, da si ustvarita ime in jima ni mar za nacionalno varnost.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Snowden je trenutno begunec v Rusiji, Assange pa je prostovoljno zaprt v ekvadorskem veleposlaništvu v Londonu, da ga ne izročijo na Švedsko in potem v ZDA.
Pompeo je v Centru za mednarodne in strateške študije potrdil, da so ameriški obveščevalci januarja povedali, da je Rusija uporabila Wikileaks za objavo podatkov, ukradenih z demokratskih računalnikov, ruska državna televizija RT pa naj bi aktivno sodelovala z Wikileaksom.
Televizija CNN medtem poroča, da so sodelavcem Trumpove kampanje pri komunikacijah z ruskimi uradniki lani nenamerno prisluškovali britanski in drugi evropski obveščevalci. Prisluškovali so Rusom, ujeli pa so tudi Trumpove sodelavce, ki so govorili z njimi. Kaj natančno so slišali, pa ni znano.