V prvi fazi, ki se bo končala 8. februarja, iščejo vadbene naboje kalibra od 40 do 120 milimetrov, izdelane iz kompozitnih materialov in semen, namenjenih sanaciji okolja, ki bi hkrati izpolnjevali vse zahteve glede učinkovitosti, ki jih morajo izpolnjevati obstoječi vadbeni naboji. Če vas torej prešine kakšna genialna zamisel ne oklevajte, kdo ve, morda boste postali prvi okolju prijazen trgovec z orožjem.
Ameriški vojaki med usposabljanjem izstrelijo na stotisoče nabojev. Tulce s tal sicer poberejo in jih pogosto reciklirajo, vendar krogle navadno ostanejo v naravi, za njihov razkroj pa je potrebnih več sto let. S tem onesnažujejo zemljo in vodne vire, nevarnost pa predstavljajo tudi živalim, ki jim pogosto zamenjajo za prigrizek.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Obrambno ministrstvo ZDA je za rešitev te težave objavilo razpis za zbiranje predlogov za biorazgradljive kompozitne naboje, napolnjene s semeni, ki naj bi celotno izkušnjo preživela ter v zemlji vzklila šele po več mesecih. Izstrelki, seveda tisti, ki bodo obležali na tleh, hkrati ne bi smeli biti nevarni za živali, ki bi jih pomotoma zamenjale za hrano. Poleg tega si ameriška vojska želi, da bi bili ti kompozitni materiali uporabni v drugih panogah, kot sta na primer gradbeništvo ali proizvodnja embalaž za pijačo. Njihova vsaj nekoliko romantična zamisel je, da bi bil gradbeni material biorazgradljiv, iz njega pa bi posledično zrasli vrtovi, odvrženi plastični lončki pa bi svoj pečat v zgodovini lahko pustili v obliki šopka rož.