Po njegovih besedah je notranja preiskava pokazala, da je posadka ameriškega letala 3. oktobra lani vzletela prej, kot je bilo načrtovano, ne da bi s seboj vzela seznam zaščitenih krajev in da je bila napačno vodena do bombardiranja bolnišnice v Kunduzu. Dodal je, da so 12 vpletenih članov osebja - poveljnike, posadko na letalu in specialno enoto na tleh - suspendirali ali umaknili s poveljniških položajev. Še štirim so izrekli opomin.
Preiskava je pokazala, "da nekateri člani vojaškega osebja niso spoštovali kodeksa ravnanja in mednarodnega prava oboroženih spopadov". Ni pa pokazala, da je pri teh napakah šlo za vojne zločine, je dodal.
Pojasnil je, da so ameriške specialne enote, ki so spremljale afganistanske sile, prosile za letalsko podporo po štiridnevnih silovitih spopadih s talibani, iz rok katerih so hoteli zavzeti strateško mesto Kunduz.
Posadka ameriških specialnih enot na letalu AC-130 je bombardirala bolnišnico po pomoti, saj je mislila, da gre za poslopje talibanov, ki je ležalo kake četrt milje vstran, je dodal.
Povedal je še, da na ameriško letalo iz bolnišnice med incidentom ni nihče streljal, v preiskavi pa tudi niso ugotovili, da bi talibani bolnišnico uporabljali kot svojo bazo za operacije.
Pentagon je že novembra lani priznal, da je do napada na bolnišnico prišlo predvsem zaradi človeške napake. To razlago so Zdravniki brez meja zavrnili in poudarili, da je šlo za "primer hude malomarnosti ameriških sil in kršitev mednarodnega prava oboroženih spopadov". Zahtevajo mednarodno preiskavo.
V napadu, v katerem je bila bolnišnica uničena, je bilo ubitih 24 pacientov in 18 članov osebja bolnišnice, še 37 ljudi je bilo ranjenih.