V Platformi 112 Hasanbegoviću očitajo izjave, da "antifašizem ni temelj sodobne hrvaške države, temveč floskula", ter da je "hrvaška zmagala le v domovinski vojni", kot tudi njegov angažma proti pravicam istospolno usmerjenih oseb. Med drugim je po trditvah Platforme človekove pravice označil za protidržavne dejavnosti.
Kljub vidni karieri znanstvenika in zgodovinarja ocenjujejo, da 43-letni Hasanbegović nima nobene zveze s kulturo in da so njegove teze revizionistične.
Pred vstopom v HDZ leta 2013 je bil član nekaterih proustaških političnih strank, med katerimi je tudi Hrvaško osvobodilno gibanje (HOP), ki ga je ustanovil vodja ustaške Neodvisne države Hrvaške (NDH) Ante Pavelić. Je tudi član Častnega pliberškega voda, ki skrbi za obeleževanje obletnic spomina na predajo vojakov NDH zavezniškim silam v Avstriji.
Nevladne organizacije so kot neprimernega za ministra za veterane ocenili tudi upokojenega polkovnika hrvaške vojske 48-letnega Crnoja (HDZ), ki je napovedal, da bo pripravil "register izdajalcev hrvaških interesov". V Platformi menijo, da so takšne napovedi primernejše za totalitarne režime kot za demokratične države.
Od mandatarja hrvaške vlade Tihomirja Oreškovića in predsednika HDZ Tomislava Karamarka zahtevajo, naj spremenita odločitev o kandidaturah Hasanbegovića in Crnoja.
Proti Hasanbegoviću je tudi Hrvaško novinarsko društvo (HND), ki je v sporočilu za javnost opozorilo, da bo Hasanbegović kot minister pristojen tudi za "discipliniranje" novinarjev.
Predlog Hasanbegovića in Crnoja za ministre je razburil tudi precejšnji del hrvaške javnosti. V Mostu so že dejali, da ne bo nobenega registra izdajalcev.
Mandatar Orešković bo na današnji saborski seji predstavil program svoje vlade in ministre ter zahteval zaupnico.