Zaradi tega bo danes na izrednem zasedanju v New Yorku sestal Varnostni svet ZN, ki bo razpravljal o dodatnih ukrepih proti državi, ki je zaradi treh dosedanjih jedrskih poskusov leta 2006, 2009 in 2013, že pod sankcijami.
Bela hiša je sprva sporočila, da trditve Pjongjanga ne more potrditi, kmalu zatem pa, da bodo ZDA na to provokacijo odgovorile. Ameriški predsednik Barack Obama je lani napovedal nove ostrejše sankcije, če bo Severna Koreja izvedla še kakšen jedrski poskus.
Najbolj so zaskrbljeni v soseščini. Svet za nacionalno varnost Južne Koreje je poskus ostro obsodil, japonska vlada pa ga je označila za veliko grožnjo in hudo kršitev resolucij Varnostnega sveta ZN.
Poskus so najprej zaznale mednarodne seizmološke postaje kot potres jakosti 5,1 stopnje po Richterju. Epicenter je bil blizu kraja, kjer je Severna Koreja že izvedla poskuse.
Poskus so najprej zaznale mednarodne seizmološke postaje.
Številni analitiki dvomijo v trditve Severne Koreje, da je šlo za vodikovo bombo, ki je veliko močnejša od navadnih jedrskih bomb. Televizija Severne Koreje je trdila, da je šlo za poskus "miniaturne" vodikove bombe.
Ne glede na moč bombe, pa naj bi bilo jasno, da gre za 4. jedrski poskus in novo kršitev resolucij Varnostnega sveta. Severnokorejski diktator Kim Jong Un se je decembra hvalil, da so razvili vodikovo bombo.