Resolucijo je podprlo 14 od 15 članic VS ZN, med njimi tudi Rusija, ki je v preteklosti večinoma glasovala proti resolucijam, s katerimi je Zahod želel pritisniti na režim sirskega predsednika Bašarja al Asada. Ta uživa delno podporo Moskve. Danes se je edino Venezuela vzdržala glasovanja o resoluciji, ki so jo vložile ZDA.
Resolucija obsoja uporabo katerihkoli strupenih kemikalij, kot je klor, za orožje. Čeprav resolucija glede domnevne rabe klora ne izpostavlja sirskega režima, zahodne države vztrajno trdijo, da dokazi nakazujejo na krivdo Asadovih sil.
V besedilu resolucije je tudi zapisano, da bo VS ZN v primeru neupoštevanja prepovedi uporabe nevarnih kemikalij za orožje uporabil ukrepe, zapisane v sedmem poglavju ustanovne listine ZN, ki predvideva uvedbo sankcij in morebiti tudi uporabo vojaške sile v primeru ogrožanja miru, kršitve miru in agresivnih dejanj.
Januarsko poročilo Organizacije za prepoved kemičnega orožja (OPCW) je sicer razkrilo, da je bil v napadih na tri vasi v Siriji lani z "veliko verjetnostjo" uporabljen klor. Omenjeni napadi so zahtevali najmanj 13 mrtvih. Kdo je odgovoren za napade, poročilo ni razkrilo. A istočasno je navedlo 32 prič, ki so videle ali slišale helikopterje ob napadih. 29 prič naj bi ob tem tudi zavohalo klor. V Siriji pa imajo samo režimske sile helikopterje.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
A venezuelski veleposlanik pri ZN Rafael Ramirez je danes dejal, da njegova država ne bo podprla resolucije, ker v poročilu OPCW ni bila nobeni strani jasno dokazana krivda za uporabo klora. Ob tem je Ramirez pozval k preiskavi o odgovornosti za napade s klorom.
Tudi ruski veleposlanik Vitalij Čurkin je, kljub temu da je Rusija podprla resolucijo, zatrdil, da se za ukrepe iz sedmega poglavja ni mogoče odločiti brez dokaza, da je katerakoli stran konflikta v Siriji uporabila tovrstno orožje.
Po smrtonosnem napadu z nevarnim sarinom avgusta 2013 v okolici Damaska, za katerega je Zahod okrivil Asadov režim, je sirska vlada pristala na dogovor o predaji in uničenju svojih zalog kemičnega orožja. Iz Sirije so tako odpeljali skupno 1300 metričnih ton kemičnega orožja in ga uničili.
A Sirija v skladu z dogovorom o razorožitvi ni dolžna razkriti svojih zalog klora. Gre za strupeno snov, ki se lahko uporabi kot kemično orožje, uporablja pa se tudi v trgovske in gospodinjske namene.