Le nekaj ur za odstopom predsednika in vlade so štiri province jemenskega juga, nekdaj neodvisne socialistične države, zatrdile, da se bodo uprle vsem vojaškim ukazom iz Sane. Južne province so sicer dom separatistov, ki zahtevajo svojo državo, oziroma več avtonomije na področju juga države.
Hadi sicer nikoli ni imel prave podpore. Večina vojaških generalov je ostala zvestih nekdanjemu predsedniku Jemna Aliju Abdullahu Salehu, ki je moral odstopiti leta 2011 v valu arabske revolucije. To je postalo posebej očitno, ko je po državi začela vojaško napredovati šiitska milica Hutiji, ki so kmalu prevzeli nadzor nad državo. Vojska se namreč ni zganila.
Vse večji problem v državi pa predstavlja tudi najaktivnejša veja teroristične organizacije Al-Kaida, Al-Kaida na Arabskem polotoku, ki ima v Jemnu postavljenih več taborov za urjenje.
Jemen je tako padel v najhujšo politično krizo v zadnjih letih. Po eni strani državo nadzorujejo Hutiji, separatistični jug ima želje po odcepitvi, v pripravljenosti stoji vojska zvesta nekdanjemu predsedniku Salehu, poleg tega pa na ozemlju deluje tudi veja Al-Kaide.