Obama je bil v četrtek v sosednjem Marylandu, kjer je govoril o gospodarski politiki pred svojim velikim govorom o položaju v državi prihodnji torek.
Cameron pa je v Washingtonu čez dan obiskal izvršno direktorico Mednarodnega denarnega sklada (IMF) Christine Lagarde, kjer je bil deležen pohval o trdnosti britanske ekonomije.
Zvečer je stopil do Bele hiše, kjer ga je Obama pogostil z večerjo, ki je bila delovna, vendar pa Bela hiša podrobnosti pogovora ni izdala. Šušljalo se je, da je ena glavnih tem pogovora večje sodelovanje med državama na področju boja proti spletnemu terorizmu in kriminalu.
Cameron naj bi glede na poročanje britanskih medijev prišel v Washington zato, da Obamo zaprosi za večje sodelovanje med obveščevalci in državi naj bi pripravljali skupno protiteroristično spletno celico.
Zadeva je zanimiva za Američane, ki jih doslej še nihče ni mogel obtožiti, da zavračajo nadzor, še posebej pa sedaj po domnevnem hekerskem napadu Severne Koreje na sistem filmske družbe Sony in vdoru v računa na Twitterju in YouTubeu Pentagona.
Cameron je pred srečanjem dejal, da gre za resno rastočo grožnjo, zaradi katere bodo sodelovanje z ZDA dvignili na višjo raven.
Obama in Cameron ne bosta mogla niti mimo klasičnega terorizma z orožjem in eksplozivom, saj je spomin na teroristična napada v Franciji pred tednom, ki sta zahtevala 17 življenj, še vedno živ.
Obama bo morda pojasnil, zakaj ni odpotoval v Pariz na velik shod v imenu solidarnosti z žrtvami napadov, ki se ga je udeležilo več kot 40 svetovnih voditeljev, Bela hiša pa je priznala, da bi lahko imele ZDA višjega predstavnika od veleposlanice.