Kitajske oblasti so medijem dovolile spremljanje obsojencev iz zapora do kraja usmrtitve, kar je med Kitajci sprožilo številne kritike.
Mjanmarec Naw Kham in njegovi pajdaši so bili usmrčeni zaradi napada in ugrabitve dveh kitajskih tovornih ladij leta 2011, ki naj bi se zgodili v dogovoru s tajskimi vojaki, ter umora 13 članov posadke.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Med sojenjem se je domnevni mamilarski kralj sprva izrekel za nedolžnega in odgovornost za napad ter umore v celoti pripisal tajskim vojakom, vendar si je kasneje premislil in se izrekel za krivega. Svojo izjavo je nato znova spremenil v pritožbenem postopku in se izrekel za nedolžnega, navaja nemška tiskovna agencija dpa.
Poleg Naw Khama so bili usmrčeni še državljana Tajske in Laosa, tretji pa je bil brez državljanstva. Za umore sta bila obsojena še dva člana Khamove tolpe, ki prihajata iz Mjanmara, vendar sta dobila pogojno smrtno kazen, v zaporu pa bosta preživela naslednjih osem let.
Kitajska tiskovna agencija Xinhua je Naw Khama sicer opisala kot "šefa največje oborožene mamilarske tolpe" na reki Mekong, ki teče skozi Kitajsko, Laos, Mjanmar, Tajsko, Kambodžo in Vietnam, navaja francoska tiskovna agencija AFP.