Za domačine

Brez prijavljenih na razpisu za najem teniških igrišč v Portorožu

M.G./STA
13. 2. 2024, 19.58
Posodobljeno: 13. 2. 2024, 20.06
Deli članek:

V občini Piran so izvedli razpisu za najem teniških igrišč v Portorožu, ker pa se ni prijavil nihče, so se odločili, da bodo sami poskrbeli za obnovitev in jih ponudili domačinom v uporabo.

Občina Piran
Občina Piran je lani postala lastnica Teniškega centra Portorož, ki so ga najprej želeli dati v najem, a ker ni bilo interesentov, so se odločili, da bodo objekte uredili sami in jih ponudili v uporabo domačinom.

Ker se na razpis za najem teniških igrišč v Portoržu ni prijavil nihče, se je občina Piran odločila, da razpisa ne bo ponovila, temveč se bodo osredotočili, da bodo sami uredili nogometna, košarkarska in druga igrišča, ter jih ponudili v uporabo domačinov. Župan Andrej Korenika je poudaril, da neuspešen razpis ni nujno slaba novica: "Prej smo ves čas govorili o turistični ponudbi, ki bi jo lahko koristili tudi domačini, sedaj pa se bomo osredotočili bolj na ureditev območja za domačine."

Pri tem pa Korenika ne razume, kako uspešno turistično gospodarstvo, ki bi naj prinašalo med 30.000 in 35.000 gostov letno in ki ustvari pet milijonov evrov prihodkov ni sposobno prevzeti nekega območja v priobalnem pasu za najemnino 10.000 evrov na mesec. Korenika trdi, da so želeli priti turističnemu gospodarstvu naproti in igrišča čim prej aktivirati, zato so takoj za tem, ko je 29. decembra lani občina prevzela območje v last (občina je odštela 4,5 milijona evrov za 29.000 kvadratnih metrov zemljišč ter velikega stadiona, ki se nahaja v kompleksu Teniškega centra Portorož), objavili razpis za oddajo v najem. Najemnino v višini 10.000 evrov mesečno so določili na podlagi cenitve. Da pogoji ne bi bili prezahtevni, v razpis niso vključili osrednjega teniškega stadiona, saj bi to pomenilo še za 5000 evrov višjo mesečno najemnino. A vendarle je uspeh izostal, zato se Korenika upravičeno sprašuje, če so podatki, ki so jih navajali gospodarstveniki bili realni.

Sedaj bodo poskušali v naslednjih treh mesecih sami usposobiti vsaj šest teniških igrišč - štiri betonska in vsaj dve peščeni. Lotili se bodo tudi ureditve športno-rekreacijskih površin z dodatno ozelenitvijo. "Vrnili bomo košarko in nogomet na območje, kjer smo Pirančani in Lucijčani preživeli otroška leta," je poudaril župan. Urediti nameravajo tudi novo balinišče, igrišča za odbojko in badminton ter trim stezo. Območje bo še naprej upravljal Športni in mladinski center. V letošnjem proračunu je za ureditev namenjenih 450.000 evrov, obstaja pa tudi možnost rebalansa, je pojasnil Korenika.

Teniške tradicije ne želijo prekiniti

"Če se bo slovenska teniška zveza ali kdo drug odločil, bo tu še vedno mogoče izpeljati turnir," je poudaril in izrazil željo, da turnirja WTA ne bi selili drugam. Po njegovih besedah zanj namreč potrebujejo le stadion in štiri zunanja igrišča, to pa lahko pripravijo v dveh tednih. "Čim bo interes izkazan, bo to takoj na voljo," je obljubil.

Na vprašanje v zvezi s stanjem teniškega centra v času skupščine zveze Tennis Europe, ki bo v Portorožu 22. marca, je Korenika dejal, da je to skrb slovenske teniške zveze in da bi bilo še slabše, če občina ne bi odkupila igrišč. "Mene bi bilo sram pokazati ta teniška igrišča in organizirati tak dogodek ter nič prispevati," je dejal.