Izkoriščajo razmere, da se okoristijo

Previdno, da vam ne prodajo avta, ki je bil poplavljen

P.K.
7. 8. 2023, 10.45
Posodobljeno: 7. 8. 2023, 10.53
Deli članek:

Na družbenih omrežjih se vrstijo pozivi, naj bodo bodoči kupci jeklenih konjičkov iz druge roke previdni, ko bodo v naslednjih mesecih iskali novo vozilo.

Bobo
Previdno z nakupi rabljenih vozil

Nekateri se še dobro spomnijo poplav leta 1990, ko so škodo utrpela tudi številna vozila, ker jih je zajela voda. Te so preprodajalci avtov takrat hiteli odkupovati po nizki ceni, ker so vedeli, da se jih bodo ljudje želeli znebiti. 

A ta vozila so kasneje samo osušili in očistili in jih nato znova dali v prodajo, brez da bi kupce seznanili, da so bila poplavljena. "Prepričajte se, da vozilo ni bilo poplavljeno. Kolikor vidim, se že na veliko odkupujejo ta vozila, ki se bodo malo očistila in dala na trg. Vzemite s seboj izkušene mehanike," je nasvet tviteraša.

Kaj sploh storiti, če nam je poplavilo avto?

Ključno priporočilo Avto-moto zveze Slovenije (AMZS) glede zalitih vozil je: ne zaganjajte motorja, ampak pokličite vleko, da vozilo odpelje v preverjeno servisno delavnico, kjer bodo serviserji zmočene dele vozila razstavili in preverili, katere komponente je voda poškodovala. Tudi na videz posušeno vozilo naj bo na pregled v delavnico pripeljano z vleko, so njihova priporočila.

Kaj se lahko zgodi?

Poplavna voda lahko, poleg blata, prinese še drugo umazanijo, tudi fekalne odplake, ki so praviloma kisle in zato do sestavnih delov vozil zelo agresivne, je povedal vodja AMZS servisne dejavnosti Jurij Kočar.