Dramatičen zaključek

Timi Max Elšnik z dvema goloma Olimpijo popeljal v evropska nebesa, Vidovšek obranil enajstmetrovko

G.G.
1. 8. 2023, 22.00
Posodobljeno: 1. 8. 2023, 22.30

Dramatičen zaključek tekme v Stožicah.

Timi Max Elšnik je dosegel oba zadetka. Zadel pa je tudi na prvi tekmi.

V 82. minuti, pri rezultatu 1:1 in skupno 2:2, je nogometaš Ludogorca Son prejel rdeči karton, ker je na sredini igrišča glavo udaril Ruija Pedra. Tik pred koncem rednega dela tekme je Spas Dalev po protinapadu stresel vratnico. V sodnikovem podaljšku pa je po nizki podaji iz kota imenitno zadel Timi Max Elšnik. To pa še ni bilo vse. Bolgarski klub je vse moči usmeril v napad. V 102. minuti jim je sodnik dosodil enajstmetrovko, toda Matevž Vidovšek je ubranil strel Kirilu Despodovu, strelcu prvega gola za Bolgare. Takoj zatem je sodnik odpiskal konec tekme in slavje se je začelo.

Bralec
Slavje navijačev Olimpije po zadnjem sodnikovem žvižgu.

Ljubljančane v 3. krogu kvalifikacij lige prvakov čaka zmagovalec obračuna med Galatasarayem in Žalgirisom, prva tekma se je končala z 2:2. Z nastopom v 3. krogu kvalifikacij za ligo prvakov pa si je Olimpija že zagotovila najmanj skupinski del konferenčne lige.

Ekipi sta tokratno tekmo odprli tako, da sta si v uvodnih 10 minutah predajali pobudo, prave nevarnosti pred lepo polnimi stožiškimi tribunami pa ni bilo. Je bilo pa vroče v 13. minuti, ko domačim nikakor ni uspelo izbiti žoge, gostom pa ne sprožiti pravega zaključnega strela. Že dotlej pa je glavni sodnik pokazal tri rumene kartone domačim, enega tudi Agustinu Doffu, ki je zakrivil prekršek 20 metrov od svojega gola. Prosti strel je v 15. minuti natančno izvedel Despodov za vodstvo Bolgarov.

Na veselje domačega občinstva pa je Olimpija izenačila v 18. minuti, ko je Jorge Silva natančno podal na drugo vratnico s prostega strela z desne strani, Elšnik pa je iz bližine zadel za 1:1. Takoj po golu je imela Olimpija še nekaj prekinitev, a brez uspeha, svoje minute pa je imel spet tudi bolgarski predstavnik, a tudi njemu ni uspelo resneje ogroziti Vidovška.

Je bilo pa spet nevarno v 33. minuti, ko je Svit Sešlar z roba kazenskega prostora oplazil stičišče prečke in vratnice, isti igralec pa je poskusil še v 37. minuti z desne strani kazenskega prostora, vendar je strel obranil Sergio Padt. Ta se je ob pritisku Olimpije izkazal tudi v 39. minuti po strelu Ruija Pedra. Tudi v sami končnici polčasa je bilo še enkrat nevarno za gostujoča vrata, a se izid ni spremenil.

Uvod drugega polčasa je spet pripadel Olimpiji, Ivan Posavec je v 54. minuti streljal z 20 metrov, a preveč po sredini, vse nevarnejši Bolgari pa so zadeli v 58. minuti prek Despodova, a je bil ta v prepovedanem položaju. Pred tem je dobro posredoval Vidovšek.

Estrada

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika