Dan po silovitem neurju je novinarja Svet24TV po svojem vrtu popeljal Marjan Virgolin iz Bilj na Krasu. Po tleh je bilo »pet centimetrov toče, velike kot golf žogica ali celo večje«. »Poglejte, kako je. Vse je potolčeno,« pokaže Marjan na žalostno podobno paradižnikov, ohrovta in druge zelenjave. »Imam 76 let, kaj takšnega pa še nisem doživel,« je po spominu pobrskal Marjan in omenil še lanski požar na Krasu. Sam je bil v mlajših letih gasilec in »takšnega požara v življenju ni videl«. Na koncu pa je kar nekoliko resignirano dodal, da »smo ljudje sami tudi krivi« za besnenje narave.
Poveljnik PGD Kostanjevica na Krasu Erik Spačal pa je za Svet24TV povedal, da je bilo v njihovem rajonu najhuje v Mirnu, Biljah, Orehovlju in Vrtočah. »Ni strehe, ki je toča ne bi vsaj delno poškodovala,« je dejal Spačal in dodal, da so posredovali na več kot 100 objektih. Toča premera do 8 centimetrov je poškodovala strehe, fasade, okna na stavbah, pa tudi avtomobile. Ponekod so vinogradi povsem uničeni. »Gasilci saniramo najnujnejše,« je pojasnil Spačal.
Kot so za Svet24TV pojasnili pri Simčičevih, eni najbolj znanih in priznanih vinarskih družin v Sloveniji, je nevihtna celica, ki je pustošila v noči na torek, največ škode povzročila na Biljenskih gričih. Tam je namreč škoda kar 70 do 90 odstotna, pri čemer je poškodovan tudi les, kar pomeni, da je nastala škoda tudi za naslednje leto. V svojem življenju česa takega, da bi toča toliko potolkla, še niso doživeli. Trta je sicer zavarovana, škodo pa bo ocenila zavarovalnica, a to pomeni le obliž na rano, saj bi s samim izdelkom iztržili precej več. So pa Simčičevi odločeni, da bodo vztrajali naprej, in sicer z upanjem, da takih katastrof ne bo več veliko.