Judo zveza in kikboks zveza prejmeta več denarja kot košarkarska zveza. Razumno? Na Fundaciji za šport trdijo, da delijo sredstva na podlagi kriterijev. Kriterije pa določajo v Olimpijskem komiteju, kjer prejmejo največ sredstev.
Poslanec SMC Branko Zorman je poskušal z novelo zakona o igrah na srečo prekiniti monopolni položaj Športne loterije, ki po odločitvah Sodišča EU in ljubljanskega okrožnega sodišča ni v skladu z evropskih pravnim redom. V Športni loteriji niso bili navdušeni nad njegovim predlogom liberalizacije (se bojijo konkurence?), novele pa ni podprla niti vlada. In čeprav se je s tem odrekla denarju, ki bi ga v državno malho navrgli obdavčeni tuji ponudniki stav, kjer slovenski igralci stav že danes puščajo precej denarja. Zorman je ocenil, da bi s tujimi ponudniki stav naše športne panoge pridobile dodatnih 10 milijonov evrov.
Na tem mestu je potrebno omeniti, da Športna loterija ni zasebna družba. Največji lastniki pa so državna podjetja: Loterija Slovenije, Pošta Slovenije, Smučarska zveza Slovenije (SZS), Olimpijski komite Slovenije (OKS) in Nogometna zveza Slovenije.
Plače vodilnih kadrov v Športni loteriji niso slabe. Prejšnji direktor Športne loterije je po poročanju v oddaji Tarča v letu 2016 prejel 120.741 evrov fiksne bruto plače. Ob tem so mu dodali še zdravstveno, nezgodno in prostovoljno pokojninsko zavarovanje, nekaj so navrgle poslovna uspešnost, regres in bonitete. Končni prejemek: 194 tisoč evrov ali 16.000 evrov mesečnoali preračunano mesečno 16 tisoč bruto.