MARJAN KRAMAR
Je tisti prvi človek NLB, ki je vzel milijon evrov nagrade za vodenje naše največje banke v letih od 2004 do 2007, tik pred krizo, ki je pokazala, da tudi sam ni najbolj smiselno in uspešno vodil te banke. Denarja ni nikoli vrnil, na sodišču pa je dokazal, da je bila obdavčitev nagrade neupravičena, tako je na koncu skupaj z obrestmi dobil 1,3 milijona evrov. Nekdanji Drnovškov vodja kabineta, sicer Zasavec, je v preteklosti predaval bodočim podjetnikom, ne ve pa se, kaj točno počne danes. V preteklosti se je omenjalo, da naj bi celo vozil tovornjak.
DRAGO COTAR
Cotar je bil predsednik uprave Zavarovalnice Maribor od leta 1990 do 2013, ko so ga s te funkcije razrešili. Dve leti je bil nato direktor Slovenskega zavarovalnega združenja. Leta 2002 je dobil tudi naziv naj direktorja po izboru Mariborčanov. Mariborski župan Andrej Fištravec ga je leta 2013 predlagal za državnega svetnika, vendar ni dobil podpore mestnih svetnikov. Danes 66-letni Cotar že od leta 2006 opravlja funkcijo predsednika Nogometnega kluba Maribor, čeprav je že dobro leto upokojen.
TOMAŽ F. LOVŠE
Predstavlja gotovo eno bolj kontroverznih osebnosti pri nas, ki se je zaradi spornih poslov znašla na sodišču in celo v trimesečnem priporu. Državi je za prostost nakazal milijon evrov visoko, najvišjo varščino v zgodovini, za kar je moral na prodaj dati svojo 16 milijonov evrov vredno vilo na Floridi. Nekdanji lastnik Dinersa se je pogodil za 18-mesečno pogojno kazen in 250 tisoč evrov kazni ter se tako izognil zaporu. Svoje posle naj bi od takrat opravljal v tujini. S svojo družino živi na Floridi, kjer otroci tudi obiskujejo šolo, kljub temu pa ga je še vedno mogoče opaziti tudi v Sloveniji.
HERMAN RIGELNIK
Danes 75-letni Rigelnik je leta 1992 postal prvi predsednik novoustanovljenega državnega zbora. Že dve leti pozneje je odšel iz politike in se vrnil v gospodarstvo, kjer je postal direktor ACH (nekdanjega Autocommercea). Takrat so nanj leteli očitki, da si je dvomilijonsko vilo na Braču zgradil istočasno, kot se je gradila splitska podružnica tega podjetja. Pravijo, da pri delu ne izbira sredstev, tudi na račun prijateljev. V zadnjih letih bije bitko za lastniško nad holdingom ACH. Tudi Rigelnik predstavlja del elit, ki so na račun iger številk v finančnem svetu po osamosvojitvi zaslužili večini prebivalcev nepredstavljive vsote denarja.
TONE TURNŠEK
Oseminsedemdesetletni Turnšek je vse življenje delal v Pivovarni Laško, zadnjih 24 let pa je to podjetje tudi vodil. Vedno je zagovarjal nacionalni interes in ni želel, da bi se pivovarna prodala tujcem. Tako je v začetku tisočletja preprečil prodajo Interbrewu. Kar je preprečil sam, pa se je zgodilo pozneje, ko je Heineken prevzel slovenska proizvajalca piva. Turnšek je bil tudi dolgoletni predsednik Rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško, ki je pod njegovim vodstvom dosegel lepe uspehe in leta 2004 postal evropski prvak. Danes Turnšek uživa v zasluženem pokoju.
JANEZ BOHORIČ
V pokoju uživa tudi 75-letni Bohorič, ki je bil v nekdanji državi nekaj časa podpredsednik republiškega sveta (predhodnice slovenske vlade), pristojnega za gospodarstvo. Pozneje je za petnajst let prevzel vodenje Save, ki je leta 2011 ni pustil v najboljšem stanju. Družba je imela 300 milijonov evrov dolga do bank. Je pa v treh mesecih zato šlo toliko bolj njemu; preden se je poslovil, je takrat v svoj žep za vodenje podjetja pospravil še 168 tisoč evrov neto. Pred časom naj bi neznanci z njim celo želeli fizično obračunati zaradi slabega vodenja Save.
MATEJ LAHOVNIK
V politiko je vstopil kot član nekdaj mogočne LDS. Kot zelo mlad je postal minister za gospodarstvo. To funkcijo pa je opravljal kar dvakrat, enkrat kot član LDS in drugič kot član stranke Zares. Petinštiridesetletni Lahovnik je sicer v politiko prišel z ekonomske fakultete, kjer predava. Potem ko se je sprl z Golobičem, pa se je zbližal z Janševo SDS. Mnogi mu zamerijo njegovo vlogo pri preplačanem projektu Teš 6. Poleg predavateljske vloge danes opravlja funkcijo predsednika nadzornega sveta najboljšega soseda Mercatorja in občasno za medije napiše kakšno kolumno.