»Donald Trump lahko vlada Twitterju, a na Instagramu ni kos slovenskemu kolegu,« so zapisali novinarji tiskovne agencije AP. V novici omenijo tudi, da je vzdevek slovenskega predsednika Barbika in da že od leta 2012 za svojo promocijo uporablja spletna družbena omrežja. Preseneča jih tudi dejstvo, da ima Pahor, ki predseduje le dvomilijonski državi, na Instagramu kar 24.000 sledilcev.
Pozitivni populist
V AP navajajo, da se Pahor zaveda nevarnosti očitkov o populizmu, a da razlikuje med negativnim in pozitivnim populizmom. Sam se ima za pozitivnega. »Sprejmem to tveganje. A obstaja razlika med negativnim in pozitivnim populizmom,« pravi.
Edinstvena možnost mediacije
Ker je Slovenija na eni strani članica Evropske unije, na drugi pa ima z Rusijo močnejše etnične vezi, piše AP, ima Pahor edinstveno pozicijo za mediacijo med vzhodom in zahodom.
Slovenija ali Slovaška?
Pahorjeva samo-popularizacija pa očitne ne pomaga pri poznavanju Slovenije. Spletni portal britanskega časnika The Guardian je ob povzemanju AP novice storil majhno napako. V naslovu je zamešal ime države. »Spoznajte Boruta Pahorja, slovaškega Instagram predsednika,« se je nekaj časa glasil naslov članka na portalu, a so ga hitro popravili.