Kakšna je ta, za zdaj še ni mogoče napovedati, kot so sporočili iz občine, pa je največ škode na infrastrukturi, poplavljene so bile številne hiše in sproženi plazovi.
V samem središču Šentilja je zalilo večino javnih objektov, med njimi tudi občinsko stavbo in policijo, ter številne stanovanjske zgradbe, medtem ko je v drugih delih občine klestila toča, ki je uničila večino pridelka. Številne strehe so poškodovane, sprožili so se plazovi, ceste so neprevozne, do nekaterih hiš še vedno ni dostopa.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Na občini so pojasnili, da bodo, ko bodo zbrali okvirne podatke, takoj sklicali komisijo za komunalno gospodarstvo in infrastrukturo, saj se je izkazalo, da je največ težav s kanalizacijskim omrežjem, ki ni preneslo večje količine vode ter s plazovi in cestami, ki jih bo potrebno takoj sanirati.
Šentiljski župan Štefan Žvab bo tudi predlagal, da v rebalans občinskega proračuna vključijo dodatna sredstva za odpravo posledic ujme ter da dodatno pomagajo tudi gasilcem, ki so ves čas na terenu in imajo največ dela.
Zaradi neurja je po podatkih Uprave za zaščito in reševanje v ponedeljek samo v Šentilju voda zalila okoli 30 stanovanjskih hiš in poslovnih objektov, gasilci pa so sanirali tudi en plaz.
Iz Šentilja se je neurje nato preselilo tudi na območje sosednje občine Pesnica, kjer je veter poškodoval strehe več stanovanjskih hiš in podrl nekaj dreves. Močan dež je zajel tudi celotno območje Maribora, kjer so poklicni in prostovoljni gasilci črpali vodo iz okoli 150 stanovanjskih in poslovnih prostorov.