Mramor je v izjavi za javnost spomnil, da so z vsemi delodajalskimi organizacijami opravili tri kroge pogovorov in v teh posvetovanjih so po njegovih besedah poudarjali, da je to korak v pravi smeri in da naj z iskanjem rešitev ministrstvo nadaljuje.
Brez podpore gospodarstva
A v Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije (OZS) in Združenju delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije so v sredo povedali, da predlagani model davčnega prestrukturiranja, ki ga je objavilo ministrstvo za finance, nima podpore gospodarstva. Napovedali so tudi bojkot seje Ekonomsko-socialnega sveta (ESS), ki je bila sklicana za petek in naj bi se posvetila tudi davčnim spremembam.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Po Mramorjevem mnenju je to neverodostojno, nad odzivom delodajalskih združenj pa je ogorčen. Še posebej zato, ker je govoril z več direktorji pomembnih podjetij, ki so mu zagotovili, da podpirajo te spremembe in da se čudijo javnim nastopom GZS in OZS.
A na ministrstvu za finance so se odločili, da bodo s procesom vendarle nadaljevali in ga poskušali pripeljati do konca. Ključni namen sprememb je povečati konkurenčnost in razbremeniti najbolj uspešne kadre v podjetjih. Od tega cilja ne odstopajo. O nadaljevanju procesa se je po ministrovih besedah na današnjih usklajevanjih strinjala tudi koalicija.
Petkova seja ESS je bila medtem odpovedana, je povedala trenutno predsedujoča ESS Evelin Vesenjak iz sindikata KNSS-neodvisnost. Poleg omenjenih treh združenj se je ne bi udeležili niti v Združenju delodajalcev Slovenije, ker imajo sejo upravnega odbora, na kateri bodo obravnavali tudi davčne predloge ministrstva, svoje stališče pa bodo nato predstavili tudi novinarjem.
Mramor bi si želel, da bi lahko predlagani model socialnim partnerjem predstavil v roku 14 dni, vmes pa naj bi bilo še nekaj posvetovanj.