Kot so danes sporočili iz SDS, je Zver pozval predsednika, naj po svojih močeh omogočita, da bi "evropske inštitucije izkazale spoštljiv odnos do otrok, žena in mož, ki počivajo v več kot 600 množičnih grobiščih po Sloveniji, še posebej zato, ker je velika večina žrtev drugih narodnosti".
Zver je v pismu, ki ga je na Schulza in Webra naslovil 1. februarja, tudi opozoril, da slovenska država zelo počasi ureja vprašanje množičnih grobišč, a je prepričan, da "se bo slovenski narod prej ali slej soočil s temnimi stranmi lastne zgodovine, popravil krivice, kjer je to še možno, in dosegel spravo".
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Predlagal je, da bi bilo spominsko obeležje podobno obeležju, ki je v spomin na množično deportacijo Estoncev, Latvijcev in Litovcev v letu 1941 izobešeno v Evropskem parlamentu v Strasbourgu. "To bi lahko bilo simbolno sporočilo Evropske unije in izraz njene zavezanosti k zaščiti človekovih pravic in temeljnih svoboščin z obsodbo vseh oblik genocida," je prepričan Zver.
Kot so še sporočili iz SDS, je vodja poslanske skupine Evropske ljudske stranke Weber pobudo že podprl in sprožil ustrezne postopke za njeno uresničitev, na odziv predsednika Evropskega parlamenta pa Zver še čaka.