Milevoj je po mnenju senata pomagal pri kaznivem dejanju zlorabe pomoči, saj je vedel, da posel iz 100.000 evrov vredne pogodbe, po kateri bi morala družba Facim pridobiti gradbena dovoljenja za Mercatorjev trgovski center v Nišu, ne bo uresničen.
Tožilec Jaka Brezigar je sicer za ljubljanskega župana za očitano kaznivo dejanje zlorabe položaja pri vodenju Mercatorja predlagal leto in pol zaporne kazni ter plačilo denarne kazni. Enako je v današnjih sklepnih besedah predlagal tudi za Milevoja. Milejšo kazen je Brezigar predlagal za Brodnjaka, in sicer pogojno kazen leto in pol zapora s poskusno triletno dobo.
Obtoženi v zadevi Niš so po mnenju tožilca s sklepanjem navideznih pogodb in izplačevanjem storitev, ki nikoli niso bile opravljene, oškodovali Mercator za 100.000 evrov.
Janković in Brodnjak naj bi, kljub temu da sta vedela, da Facim dogovorjenih storitev nikoli ne bo opravil in da je šlo za neresničen posel, soglašala s plačilom računov. Milevoju pa je tožilec očital, da je naklepoma pomagal pri storitvi omenjenega kaznivega dejanja, saj je kot direktor Facima podpisal pogodbo in izdal račune.
Ovadba je temeljila na reviziji, ki jo je v Mercatorju leta 2006 opravila revizijska hiša Deloitte glede poslovanja družbe v času, ko jo je še vodil Janković. Ta je obtožbe ves čas zanikal in tožilcu med drugim očital, da ustvarja "domišljijsko zgodbo, kjer je ni".