Slovenija

V Dobovo v ponedeljek zvečer dva vlaka z migranti, zgodaj zjutraj še eden

STA
10. 11. 2015, 08.47
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.58
Deli članek:

Na mednarodni železniški mejni prehod v Dobovi je ob treh zjutraj prispel nov vlak z nekaj več kot tisoč migranti. Še pred tem sta v ponedeljek zvečer tja prispela dva vlaka z več kot 2000 migranti, ki so jih že prepeljali v notranjost države. Kot so sporočili iz Policijske uprave Novo mesto, za zdaj nimajo informacij o novih prihodih.

STA
Vlada je že pripravila dodatne nujne ukrepe za obvladovanje migracijskih tokov, vključno z ukrepi za varovanje schengenske meje.

Potem ko so bili v ponedeljek popoldne vsi zbirni in nastanitveni centri po Sloveniji prazni, sta zvečer v Dobovo prispela dva vlaka, prvi nekaj minut po 19. uri s 1065, naslednji pa malo pred polnočjo s 1021 migranti. Po zdravstveni in humanitarni oskrbi ter opravljenih policijskih postopkih sta proti Šentilju in Jesenicam odpeljala dva vlaka z nekaj več kot 1600 migranti.

Še preden je v Dobovo ob treh zjutraj prispel današnji prvi vlak, so policisti proti Jesenicam pospremili dodaten vlak s 540 migranti, ob pol petih zjutraj pa prav tako proti Jesenicam še osem avtobusov s 438 migranti.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Po predhodni najavi hrvaških varnostnih organov pa je danes okoli 1.30 na mejni prehod v Petišovce z desetimi avtobusi prispelo 514 migrantov. Postopek evidentiranja so opravili v sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi, po končanih postopkih pa so migrante nastanili v centru v Gornji Radgoni.

Okoli sedme ure zjutraj po podatkih Policijske uprave Murska Sobota v Petišovcih pričakujejo novih deset avtobusov z okoli 570 migranti, čez dan pa še dodatnih osem z okoli 400 migranti. V nastanitvenem centru v Lendavi ter v sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi trenutno ni migrantov.

Sicer pa je vlada na ponedeljkovi seji ocenila, "da obstaja resna verjetnost, da se bo Slovenija v kratkem morala soočiti s težko obvladljivim številom beguncev oz. migrantov, kar lahko vodi v humanitarno izjemno zaostrene razmere". Zato je že pripravila dodatne nujne ukrepe za obvladovanje migracijskih tokov, vključno z ukrepi za varovanje schengenske meje.