Napotke za varnejši obisk gora pa je PZS pred poletno planinsko sezono objavila na svoji spletni strani.
Pojasnili so tudi, da celostna priprava na turo poleg spremljanja vremenskih razmer zajema tudi ustrezno opremo in znanje njene uporabe, psihofizično pripravo ter podatke o odprtosti planinskih koč in urejenosti planinskih poti.
Tudi na Policijski upravi Kranj planincem svetujejo, da pot v gore ustrezno načrtujejo, v kar naj obvezno vključijo predvsem vremensko napoved, pred odhodom pa naj upoštevajo tudi dejansko vreme in okoliščine na terenu.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Obeti namreč niso idealni, saj poleg občasnih padavin obstaja tudi nevarnost neviht, predvsem v zahodnem delu Slovenije, kjer je zahteven teren, navajajo kranjski policisti. Dejali so tudi, da so v mokrem vremenu najbolj nevarne meliščne in skalnate poti, korenine in trava, predvsem na strmejših pobočjih.
"Na bolj izpostavljenih mestih v nevihtah obstaja še nevarnost strel, pa tudi dan se že občutno krajša. Pot naj bo prilagojena tudi opremi, znanju in psihofizičnemu stanju planinca, ob vremenskih preobratih pa naj sledi še pravočasen in trezen premislek s ciljem, da bo vrnitev domov in ne trmast vzpon na vrh, varna," so še zapisali kranjski policisti.