Azijski kozliček škodi pomembnim gozdnim drevesnim vrstam in gojenim lesnatim rastlinam. Napadena drevesa so manj vitalna in se slabše olistajo, listje veni in se suši, ob močnejšem vetru pa se lahko lomijo veje ali pade celo drevo. Izkoreninjenje je težavno, saj je napadena drevesa težko odkriti. Ponavadi do tega pride šele, ko se je napad že razširil v okolico.
Škodljivec je razširjen na daljnem vzhodu, v EU pa ima status karantenskega škodljivega organizma, kar pomeni, da v državah članicah ni navzoč oz. je navzoč omejeno.
V zadnjih letih so v Nemčiji, Franciji, Avstriji, Veliki Britaniji, Italiji in na Nizozemskem odkrili več izbruhov azijskega kozlička v okolici skladišč uvoznikov granita in drugih kamnitih materialov s Kitajske. Do vnosa škodljivca je prišlo z lesenim pakirnim materialom.
V Sloveniji programe za ugotavljanje navzočnosti azijskega kozlička izvajajo že od leta 2008, vendar ga doslej še niso odkrili.
Če bi ga kdo našel, mora o tem takoj obvestiti lokalnega fitosanitarnega inšpektorja ali službo za varstvo rastlin na Kmetijsko gozdarskih zavodih Nova Gorica, Maribor in Novo Mesto, na Kmetijskem inštitutu Slovenije ali Inštitutu za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije, še opozarja uprava.