Cilji okoljske politike, ki temeljijo na zmanjšanju pričakovanih stroškov podnebnih sprememb, so visoko na dnevnem redu politik. Davki so eden izmed instrumentov politike, ki lahko prispevajo k uresničevanju teh ciljev, saj lahko spodbujajo uporabo in razvoj cenovno učinkovitejših načinov za zmanjšanje vplivov na okolje, so sporočili s finančnega ministrstva.
Udeleženci konference bodo ugotavljali, kako oblikovati sistem obdavčenja z namenom podpore okoljskim ciljem ter kako naj se okoljski vidik vključi v širšo davčno politiko ob upoštevanju distribucijskih učinkov in vpliva na konkurenčnost.
Čeprav davki lahko igrajo ključno vlogo pri podpiranju ciljev okoljske politike, pa je njihov potencial v celoti le redko dosežen v praksi. Udeleženci konference bodo ugotavljali, kako oblikovati sistem obdavčenja z namenom podpore okoljskim ciljem ter kako naj se okoljski vidik vključi v širšo davčno politiko ob upoštevanju distribucijskih učinkov in vpliva na konkurenčnost.
Minister Mramor bo kot govorec sodeloval na zaključnem plenarnem panelu z naslovom Nasproti usklajenim strategijam za okoljsko davčno reformo in rast, ki bo razpravljal o ugotovitvah konference.
Ob robu konference se bo predvidoma sestal še z vodjo uslužbencev OECD Gabrielo Ramos. Predvideno je tudi srečanje z Saint-Amansom, s katerim se bo pogovarjal tudi o nadaljnjem sodelovanju OECD in Slovenije na davčnem področju in z drugimi visokimi predstavniki OECD glede sodelovanja na ostalih finančnih področjih.