Kot še opozarjajo na geološkem zavodu naj bodo prebivalci severovzhodne in vzhodne Slovenije pozorni na dogajanja v tleh nad in pod objekti, zgrajenimi na pobočjih ali tik ob njih. "Še posebej naj bodo pozorni na sveže razpoke v opornih zidovih, posedanje in zdrse zemljine, ter tudi na znake zamakanja vode na zemljišču," so poudarili.
V soboto čez dan bodo padavine slabele, ponekod bo še pihal severni veter. V nedeljo in ponedeljek bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi plohami, napovedujejo na agenciji.
Agencija je zaradi pričakovanih nalivov in vetra za danes in soboto razglasila oranžno stopnjo ogroženosti za vzhodno polovico države. V prvem delu noči bo pihal tudi okrepljen severovzhodni veter, v višjih legah in v vzhodni Sloveniji do okoli 90 kilometrov na uro. Enako hitrost bodo lahko dosegali tudi sunki burje na Primorskem.
Vremenoslovci ob tem opozarjajo, da lahko ob nalivih hitro porastejo tudi manjši vodotoki in hudourniki v južni in vzhodni Sloveniji. Krka in reke v Beli krajini, Posotelju, na Koroškem in v Podravju lahko poplavijo.