Veber je pojasnil, da sta prvo analizo opravili Uprava RS za zaščito in reševanje ter služba ministrstva za obrambo (Mors), ki spremlja razvoj infrastrukture. Pozneje je v okviru svojih predstavitev na posameznih oddelkih za analizo prosil tudi OVS. Zagotovil je, da so zbirali javne podatke, po njegovih besedah pa so prišli do enakih ugotovitev kot Uprava RS za zaščito in reševanje.
"Ni šlo za noben proces prisluškovanja ali uporabe kakšnih posebnih metod, kar poskušajo očitati," je povedal. Dodal je, da mora kot minister vsak tak postopek pisno odobriti, uporablja pa se le v primerih ogrožene varnosti obrambe, države ali Morsa.
Ker je OVS prišel do enakih ugotovitev kot uprava, Veber ni delal dodatnega poročila ali dopolnjeval gradiva, ki je bilo posredovano 6. novembra 2014 kot informacija vladi. Povedal je, da OVS ni izdelal pisnega poročila, ker ga je o analizi ustno seznanjal njen direktor.
Na vprašanje, zakaj je potreboval tudi analizo OVS, je Veber odgovoril, da je tudi ta zadolžena za to, da zaznava mogoče vdore v informacijski sistem in kakršnekoli nepravilnosti, ki bi se lahko ocenile kot poskus pridobivanja informacij znotraj sistema Morsa.
Izjave vodje poslanske skupine NSi Mateja Tonija o tej zadevi so po Vebrovih besedah dokaz, da ima žvižgača v OVS, ki mu je posredoval določene informacije o sklepu o naročilu analize. Po njegovih besedah se je izkazalo, da je nekdo v sistemu želel politično diskreditirati OVS. Ob tem je napovedal postopke za iskanje omenjenega žvižgača.
Veber je povedal tudi, da je poročilo o zadevi, ki mu ga je naročil premier Miro Cerar, pripravljeno, sestala pa se bosta v ponedeljek. Z njim se je v današnjem pogovoru posvetoval tudi o umiku oznake interno z gradiva za vlado.
"Hkrati pa sva se dogovorila, da se v ponedeljek v miru dobiva, pogovoriva in potem tudi pričakujem, da bom o tem lahko govoril že na odboru za obrambo," je dejal. Dodal je, da bo predlagal, da je seja v tem delu odprta za javnost.