Slovenija

Ponovljeno sojenje Volgemutu že na začetku polno zapletov

STA/J.P.
22. 1. 2015, 08.46
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Na ptujskem sodišču se je v sredo začelo ponovno sojenje nekdanjemu policistu Milanu Volgemutu za domnevni umor ptujskega gostinca Branka Klinca. Kot danes pišejo Delo, Večer in Slovenske novice, se je postopek že na začetku dodobra zapletel, saj je obramba zahtevala izločitev dela listin iz sodnega spisa, sodnik Marjan Strelec pa svojo izločitev.

PGD Ptuj, Gabrijel Toplak

Volgemuta je ptujsko sodišče na 20 let zapora obsodilo junija lani, a je decembra višje sodišče v Mariboru sodbo razveljavilo. Slednje naj bi se tako odločilo, ker tožilstvo obtoženemu umora ni dokazalo z neposrednimi dokazi, temveč le z indici, ki jih sodnica Biserka Rojic ni znala sestaviti v logično zaporedje oziroma trdno dokazno verigo.

Devetinpetdesetletnega Klinca so 6. decembra 2013 našli mrtvega v njegovem lokalu na Ptuju. Tožilstvo je krivdo pripisalo Volgemutu, ki naj bi sredi noči Klinca petkrat ustrelil v različne dele telesa, zaradi česar je na kraju dogodka umrl.

Ob tem naj bi Klincu ukradel 170 evrov, poleg koristoljubja pa naj bi Volgemuta po navedbah tožilstva h kaznivemu dejanju gnala še želja po maščevanju, saj naj bi ga Klinc obtožil tatvine in požiga lovskega doma nekaj mesecev prej.

Obdolženi se je tudi na drugem predobravnavnem naroku pred mesecem dni izrekel za nedolžnega, zato se je v sredo začela glavna obravnava, na kateri je Volgemut znova zavrnil krivdo in ni bil pripravljen odgovarjati na vprašanja, pišeta Delo in Večer.

Devetinpetdesetletnega Klinca so 6. decembra 2013 našli mrtvega v njegovem lokalu na Ptuju. Tožilstvo je krivdo pripisalo Volgemutu, ki naj bi sredi noči Klinca petkrat ustrelil v različne dele telesa, zaradi česar je na kraju dogodka umrl.

Njegov zagovornik Matic Klemenčič je nato zahteval, da sodišče najprej odloča o izločanju nekaterih dokazov iz spisa, ki jih je policija pridobila šele pred kratkim, o tem pa ni predhodno obvestila niti Volgemuta niti njegovega zagovornika.

Tožilka Dijana Šeruga Sagadin je po pisanju Dela pojasnila, da se je na policijo obrnila ena od prič, policija pa je preverila njeno izpovedbo. Ogled zapuščenih vojaških objektov v Novi vasi pri Ptuju je bilo po njenem mnenju samostojno opravilo in ne preiskovalna poizvedba po zakona o kazenskem postopku. Sodnik je kljub temu odločil, da novi dokumenti niso bili pridobljeni v skladu z zakoni in ustavo in jih je zato izločil brez možnosti pritožbe.

Ker pa je sodnik zdaj izločene dokumente v spisu videl in pozna njihovo vsebino, sodba pa jih zaradi izločitve ne sme upoštevati in nanjo ne smejo vplivati, bo predsedniku ptujskega okrožnega sodišča Andreju Žmavcu predlagal, da ga izloči iz omenjenega sojenja, še dodaja časnik.