Koprsko višje sodišče pa je Rudolfu Trčku, ki je bil na prvi stopnji zaradi kaznivega dejanja pranja denarja obsojen na leto dni in pol zapora, dosojeno kazen znižalo na eno leto zapora, je razvidno iz odločitve sodišča, ki jo je pridobila STA.
V obrazložitvi so višji sodniki zapisali, da ni podlage, da bi obtožena Barbara Gorše in Vlado Petek morala vedeti, da bo denar, ki se bo vrnil, "umazan", torej da bo obremenjen s kaznivimi dejanji zlorabe položaja. Dejstvo, da sta se z obsojenim Goršetom srečevala tudi zasebno, pa ne daje podlage za kakršnokoli sklepanje glede utemeljenosti obtožbe. Prav tako po njihovi oceni tožilstvu ni uspelo dokazati, da naj bi Gorše neupravičeno prejel nagrado za svoje delo oz. vodenje stečajnega postopka.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
V stečajnem postopku Hidra naj bi Gorše in soobtoženi po navedbah tožilstva s prenakazili z enega računa na drugega oškodovali upnike družbe za skoraj 2,4 milijona evrov. Gorše se je, kot je bilo zatrjevano v sojenju, zavedal dvojne vloge, ko je kot stečajni upravitelj Hidra hkrati odkupoval terjatve podjetja, zato je svojo sled zakril prek drugih, sam pa zagotovil večino od dobrih 300.000 evrov, kolikor je Ofis skupno izplačal za odkupe terjatev.
Znižanje dosojene prvostopenjske kazni sicer ni prvi uspeh Goršeta pri pritožbah na višje sodišče. Aprila lani ga je ljubljansko okrožno sodišče spoznalo krivega zlorabe položaja pri vodenju stečajnega postopka HKS Sicure in ga obsodilo na štiri leta zaporne kazni. Višje sodišče v Ljubljani ga je aprila letos nato oprostilo in sodbo prvostopenjskega sodišča razveljavilo.