Slovenija

Bivša desna roka župana Fištravca noč postal direktor podjetja

Žiga Kariž
7. 11. 2014, 16.36
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Marko Žula, bivša desna roka Fištravca, je čez noč postal direktor podjetja, ki skrbi za mariborsko komunalo.

Arhiv Svet24

Lokalne volitve so mimo in župani so začeli izvajati od ljudstva podeljeno jim oblast. Kontroverzni mariborski župan dr. Andrej Fištravec je najprej prevetril svojo ekipo. Odrezal je Marka Žulo, direktorja mestne uprave, in na njegov položaj postavil zloglasnega Damjana Laha, nekoč tesnega sodelavca Katarine Kresal.

Podjetje Nigrad je imelo v letu 2013 13 mio. € prihodkov.

Marko Žula pa se upravljanju vsaj dela Maribora očitno noče odreči kar čez noč, saj je sklenil pogodbo, da bo naslednje leto direktor podjetja Nigrad, ki opravlja komunalne storitve v Mariboru in drugih bližnjih občinah.

Arhiv Svet24

V Nigradu, katerega lastnica je poleg mariborske občine tudi DUTB oziroma »Slaba banka«, se je v sedmih letih zamenjalo kar sedem direktorjev. Zadnji se je od tega stolčka poslovil Vladimir Krajcer, ki ga je odnesel razpis, v katerem je za svetovalca vodstva hčerinskega podjetja Nipa iskal natakarja z znanjem treh tujih jezikov in licenco Fife ali Uefe. Kot se je izkazalo, je bil razpis prirejen za Mirana Ferka, nekoč zaposlenega v ŠC Pohorje, ki pa se po izbruhu afere na razpis ni niti prijavil.

»Z izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi preneha veljati dogovor o mirovanju pravic iz delovnega razmerja.« Gurs

No, kot kaže, so razpisi v podjetju Nigrad bolj za šalo kot zares. Tokrat se je na razpis za direktorja prijavilo 11 kandidatov. S polovico je nadzorni svet že opravil razgovore, nato pa so na vrat na nos izbrali, ali bolje rečeno, na položaj začasno, za obdobje enega leta, postavili Marka Žulo, ki se na razpis ni niti prijavil. Kot poroča časnik Delo, na seji ni bilo predsednika nadzornega sveta Iztoka Frasa, proti imenovanju Žule pa naj bi bila predstavnika zaposlenih.

Arhiv Svet24

Žula je s tem, ko je z Nigradom podpisal pogodbo za eno leto, izgubil tudi možnost vrnitve na mesto pravnika, ki ga je zasedal na Geodetski upravi Republike Slovenije (Gurs), preden se je pridružil Andreju Fištravcu. Kot so nam sporočili iz kadrovskega oddelka, je Žuli s tem, ko je prejel odpoved kot direktor mariborske mestne uprave, prenehal veljati tudi dogovor o mirovanju pravic iz delovnega razmerja. Žula bi se moral v petih dneh vrniti na geodetsko upravo, a ker tega očitno ne bo storil, se lahko od starega delovnega mesta poslovi.