Banki NLB in NKBM bi po neugodnem scenariju konec leta 2016 izkazovali kapitalski primanjkljaj v višini 65 milijonov evrov.
NLB bi v prihodnjih dveh letih ob zelo neugodnih gospodarskih gibanjih potrebovala še 34,25 milijona evrov dodatnega kapitala. Banka bi obremenitveni test po osnovnem scenariju teh gibanj prestala, tistega po neugodnem pa ne. V podobnem stanju je NKBM, ki bi v prihodnjih dveh letih lahko potrebovala še 31,03 milijona evrov dodatnega kapitala.
Tretja slovenska banka, banka SID, pa je test prestala. V prihodnjih dveh letih ob zelo neugodnih gospodarskih gibanjih, ta banka ne bi potrebovala dodatnega kapitala.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Vsaka banka, ki testa ne naredi, ima dva tedna časa, da Evropski centralni banki pojasni, kaj je v letošnjem letu že naredila za izboljšanje svoje kapitalske trdnosti, in opisala, na kakšen način namerava svoje stanje popraviti v prihodnje. ECB bo nato te dokumente pregledala, tako da bo dejanska ocena kapitalskega primanjkljaja banke zares znana šele čez en mesec.
V NLB sicer pravijo, da so že sprejeli potrebne ukrepe.