Po predstavitvi, v kateri je Erjavec nanizal prioritete svojega novega mandata v Mladiki, so mu poslanci zastavili vrsto vprašanj, od aktualnih afer v slovenski diplomaciji, imenovanja kandidatke za evropsko komisarko, krize v Ukrajini in sankcij proti Rusiji do prioritet slovenske zunanje politike in odnosov z drugimi državami.
Njegovo predstavitev je kot ustrezno ocenilo deset članov OZP, nasprotno pa je menilo pet članov.
Na vprašanje poslancev v zvezi z domnevnim vohunjenjem veleposlanika pri zvezi Nato Andreja Benedejčiča za Rusijo je Erjavec odgovoril, da se je bilo treba zaradi zaradi občutljivosti odnosov z Rusijo takoj odzvati in preveriti, ali ti namigi držijo. Zato je naročil podatke vseh ustreznih služb, veleposlanika pa poklical na konzultacije, da je tudi v osebnem pogovoru slišal, kaj se pravzaprav dogaja.
Povedal je, da je bil glede namigov o domnevnem vohunjenju skeptičen, saj ne verjame, da bi lahko Benedejčič sodeloval na vrhu Nata minuli teden v Walesu, če bi bile obtožbe resne.
Pojasnil je, da so jim v Natovem uradu za varnost povedali, da ni nobene preiskave in postopka proti slovenskemu veleposlaniku in tudi nobene prijave. Po njegovih navedbah so povedali tudi, da imajo v zadnjem času veliko takšnih lažnih prijav in da je očitno tudi to del trenutnih razmer v odnosih z Rusijo.
Erjavec je še povedal, da so zadevo preverili tudi pri slovenskih službah, konkretno pri Sovi, ki je potrdila, da gre za neresnice in da ni nobenega postopka. "Mislim, da smo v tem primeru odreagirali profesionalno, hitro in da smo zaprli možnosti, da bi se te špekulacije nadaljevale," je dodal.