Povprečna mesečna bruto plača za april je znašala 1531,17 evra in je bila od povprečne mesečne bruto plače za marec nominalno višja za 0,3 odstotka, realno pa nižja za 0,2 odstotka.
Povprečna mesečna neto plača za april se je glede na prejšnji mesec zvišala tako v javnem sektorju (+1,5 odstotka) kot tudi v sektorju država (+0,8 odstotka), v zasebnem sektorju pa se je znižala (-0,3 odstotka).
V primerjavi z enakim obdobjem lani se je povprečna mesečna neto plača zvišala v javnem in zasebnem sektorju, in sicer za 0,1 odstotka oziroma 1,3 odstotka, v sektorju država pa se je znižala za 0,4 odstotka.
Povprečna mesečna neto plača za april je bila najvišja v finančnih in zavarovalniških dejavnostih, in sicer je znašala povprečno 1371,55 evra. Sledile so povprečne mesečne neto plače v področju dejavnosti oskrba z električno energijo, plinom in paro (1370,26 evra) ter v informacijskih in komunikacijskih dejavnostih (1312,75 evra).
Najnižjo povprečno mesečno neto plačo so prejeli zaposleni v drugih raznovrstnih poslovnih dejavnostih (698,84 evra).
Povprečna mesečna neto plača za april se je glede na marec znižala samo v zasavski in gorenjski statistični regiji (v vsaki za en odstotek), v vseh drugih statističnih regijah se je zvišala, najizraziteje v notranjsko-kraški statistični regiji (za 2,2 odstotka).
Najizrazitejše se je zvišala v občinah Razkrižje (za 8,3 odstotka) in Ribnica (za 8,2 odstotka), najizraziteje znižala pa v občinah Apače (za 10,5 odstotka) in Trnovska vas (za 9,3 odstotka).
Najnižjo povprečno mesečno neto plačo za april so sicer prejeli zaposleni v občinah Kostanjevica na Krki in Osilnica. V prvi so prejeli v povprečju 692,35 evra neto, v drugi pa 693,60 evra neto.
Daleč najvišjo povprečno mesečno plačo že več let prejemajo zaposleni v občini Cerklje na Gorenjskem, kjer so aprila prejeli v povprečju 1429,67 evra neto.